Šodien Liepājas tiesa sāka skatīt pēc būtības "HRC Libau" prasību par zaudējumu piedziņu, jo beidzot bija ieradusies prasītāja pārstāve.

Kā portālu informēja viena no procesa dalībniecēm – Elita Kosaka – sakarā ar to, ka prasītājs nav iesniedzis pierādījumus, tiesa lietas izskatīšanu turpinās 2.aprīlī. Pierādījumu trūkuma dēļ tiesa arī samazināja prasījuma summu no Ls 700 uz Ls 500.

Iepriekšējā tiesas sēdē, kas notika, janvārī AS "HRC Libau" valdes loceklis Anatolijs Povars nebija ieradies uz tiesas sēdi un nebija par to iepriekš informējis tiesu, tāpēc tiesnese viņam piemēroja naudas sodu 75 latu apmērā. Povars šo sodu ir samaksājis, informē aģentūra LETA.

Jau rakstījām, ka kompānija "HRC Libau", kas Liepājā plāno būvēt energokompleksu jeb koksa ražotni, iesniegusi prasību Liepājas tiesā, vēloties piedzīt no projekta pretiniekiem 700 latu zaudējumus, kas uzņēmumam radušies saistībā ar tiesvedību.

Prasība iesniegta pret Elitu Kosaku, vides aktīvisti Brigitu Maksimovu un Ziemeļu priekšpilsētas iedzīvotāju Vladimiru Kuzņecovu, kuri iepriekš vērsās administratīvajā tiesā, prasot atcelt pašvaldības 2010.gada 16.decembrī lēmumu, kas atļauj koksa ražotnes būvniecību Liepājā, Ziemeļu priekšpilsētā. Prasības iesniedzēji lūdza tiesu atcelt domes lēmumu, jo uzskata, ka tas neatbilst Satversmē garantētajām tiesībām dzīvot labvēlīgā vidē, kā arī citu likumu pantiem.

Kompānija no trim koksa ražotnes pretiniekiem vēlas piedzīt daļēju atlīdzību par advokāta pakalpojumiem (Ls 500), kā arī citus ar tiesāšanos saistītus zaudējumus.

Ņemot vērā iesniegto pieteikumu tiesai, iecerētā koksa ražotnes projekta tālākā virzība tika apturēta, taču šo tiesas lēmumu Administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzēja "HRC Libau" un Liepājas dome.

Administratīvā apgabaltiesa atcēla iepriekšējās tiesas lēmumu, līdz ar to "HRC Libau" var turpināt darbu pie projekta virzības un ražotnes būvniecības.

Lietu pēc būtības Administratīvajā rajona tiesa plānoja sākt skatīt 2012.gada 1.martā, taču tiesneses slimības dēļ tiesa nenotika.

"HRC Libau" plāno Liepājā, Pulvera ielā, izveidot energokompleksu, kurā izmantos modernu akmeņogļu koksēšanas tehnoloģiju un kā blakus produkts tiks ražots siltums. Kompleksā paredzēts pārstrādāt aptuveni 450 tūkstošus tonnu akmeņogļu gadā, kuru sastāvā ir vismaz 80% oglekļa, saražojot līdz 310 tūkstošiem tonnu koksa. Visu tehnoloģisko procesu iecerēts veikt slēgtās hermētiskās telpās, tādējādi maksimāli samazinot iespējamo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību.

Liepājā akmeņogļu pārstrādes kompleksa ar elektroenerģijas ražotni būvniecībā "HRC Libau" kopumā plāno investēt 170 miljonus eiro (aptuveni 119,4 miljonus latu).

"Lursoft" informācija liecina, ka "HRC Libau" reģistrēts 2009.gada novembra sākumā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 550 tūkstoši latu.