Vakar partijas "Par dzimto valodu!" vienīgā kandidāte Liepājā Jeļena Osipova pie privātmājas Vaiņodes ielā 19, Liepājā, kur dzīvo viņas ģimene, izkārusi PSRS karogu ar sirpja un āmura simboliku.

Par to aģentūru LETA informēja Liepājas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Karoga uzvilkšanu filmējis viņas vīrs, viens no partijas "Par dzimto valodu" līderiem Jevgeņijs Osipovs. Karogs pie mājas plīvojis pāris stundas.

Osipovs skaidrojis, ka šādi viņi protestē pret gaidāmajiem likuma grozījumiem, kas paredz aizliegt publiska pasākuma apmeklētājiem un dalībniekiem izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku.

Pašvaldības policijai trīs dienu laikā jālemj, vai ir pamats sākt administratīvo lietvedību. Iespējams, šāda pamata nav, jo Latvijā nav aizliegts izkārt citas valsts, piemēram, Lietuvas, karogu, savukārt aizliegums izmantot PSRS simboliku pašlaik nav stājies spēkā, skaidroja Vārpiņš.

Pie mājas Vaiņodes ielā 19 joprojām ir arī ielas nosaukuma plāksne, uz kuras ielas nosaukums norādīts latviešu un krievu valodā. Valsts valodas centrs Osipovam saistībā ar šo plāksni iepriekš piemēroja 75 latu naudas sodu. Osipovs to apstrīdēja tiesā, taču tā viņa sūdzību noraidīja. Par Liepājas tiesas spriedumu viņš iesniedza apelācijas sūdzību Kurzemes apgabaltiesā, taču arī tā nelēma par labu Osipovam. Apgabaltiesas spriedums nav pārsūdzams.