Liepājas tiesa līdz 7.janvārim atlikusi sēdi, kurā plānots pārskatīt sodu, ko Valsts valodas centrs piemērojis "Dzimtās valodas" pārstāvja Jevgēņija Osipova tēvam Jurijam Osipovam.

Sods ir saistībā ar nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Osipovu mājas Liepājā, Vaiņodes ielā, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Šonedēļ plānotā tiesas sēde nenotika, jo uz to nebija ieradies Osipova pārstāvis no biedrības "Dzimtā valoda" – jurists Illarions Girss.

Jau ziņots, ka Osipova tēvs pārsūdzējis sodu, ko VVC viņam jūnijā piemēroja pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201–35.panta 7.daļas "Par uzrakstu, izkārtņu, bukletu un citu sabiedrības informēšanai paredzētu ziņojumu sniegšanu sabiedrībai pieejamās vietās līdztekus valsts valodai arī svešvalodā, ja normatīvie akti paredz šīs informācijas sniegšanu tikai valsts valodā".

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 latiem. VVC neatklāja piemērotā soda apmēru, taču norādīja, ka tas ir tuvu augstākajai robežai. Osipovs sodu nav samaksājis, un arī plāksnīte divās valodās nav noņemta.

VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis iepriekš skaidroja, ka, piestiprinot ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, pārkāpti Liepājas pilsētas saistošie noteikumi "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā", kas paredz, ka tekstam uz ēku numurzīmēm, ielu vai laukumu nosaukumu norādēm ir jābūt valsts valodā. Tāpat pārkāpts arī Valsts valodas likums.

"Iela nav cilvēka privātīpašums. Ja šāda plāksnīte divās valodās būtu piestiprināta mājas iekšpusē, tad nebūtu problēmu. Arī tad, ja pie mājas krievu valodā būtu piestiprināts uzraksts "Osipova villa", nevarētu neko aizrādīt. Taču ielas nosaukuma plāksnītes funkcija ir sabiedrības informēšana," skaidroja Kursītis.

Osipovs iepriekš stāstījis, ka ar šādu akciju viņš vēlas panākt, lai pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.