"Helsinki-86" dibinātājs Linards Grantiņš savā internet vietnē tautastribunals.lv publiskojis no Rīgas tiesas apgabala prokuratūras saņemto atteikumu izbeigt krimināllietu.

"Mans advokāts Pāvels Rebenoks bija iesniedzis šeit minētajā prokuratūrā prasību izbeigt krimināllietu pret mani: nacionālā naida kurināšanā un valdības varmācīgā gāšanā.

Šī prasība tika noraidīta, neskaties uz to, ka visi šie ārprāta secinājumi, ir viens vienīgs noziedznieku sacerēts murgs,"raksta Grantiņš.

Atteikumu parakstījusi prokurore Iluta Saulīte, taču Grantiņš par galveno vainīgo sauc tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču.

"Būtu, protams, naivi iedomāties, ka Iluta Saulīte šajā lēmumā  "spēlēja" jel kādu lomu. Šo lēmumu pieņēma tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs [..], kurš cieši saistīts ar Atmodas laika čekistiem. Tas pats Rasnačs, kurš nu nekādi negrib atvērt "čekas maisus". Tas pats Rasnačs, kurš no VDK dokumentu izpētes padzina Kristīni Jarinovsku [..]"

Portāls jau rakstīja, ka prokuratūra Grantiņu apsūdzēja nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanā, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu – www.tautastribunals.eu.

Drošības policija (DP) aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka uzskata: 2012.gadā sāktā kriminālprocesa gaitā ir iegūts pietiekami daudz pierādījumu, lai sāktu kriminālvajāšanu pret Grantiņu aizdomās par noziedzīga nodarījuma veikšanu, kas atbilst gan Krimināllikuma 78.panta otrās daļas – par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, gan Krimināllikuma 81.panta – par aicinājumu vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu – pārkāpumiem.

DP nodeva kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Grantiņu.

23.jūlijā Grantiņš tika aizturēts, pamatojoties uz tiesas lēmumu piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu. Šo drošības līdzekli tiesa pēc DP lūguma viņam piemēroja jau 2014.gadā saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pret drošības naudu 5000 eiro apmērā nolēma Grantiņu no apcietinājuma atbrīvot, kas 25.jūlijā arī tika izdarīts.