Kurzemes apgabaltiesa trešdien nesāka skatīt Liepājas domes deputātes Elitas Kosakas apelācijas sūdzību par Liepājas tiesas spriedumu, ar kuru viņai piespriests nosacīts sods.

Lietas izskatīšana atlikta uz 16.februāri, jo trešdien tiesā nebija ieradies cietušais, viņa advokāts, kā arī liecinieki, raksta BNS.

Jau vēstīts, ka Liepājas tiesa marta sākumā Kosakai piesprieda trīs gadus un sešus mēnešus ilgu nosacītu sodu ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem, kā arī liegumu divus gadus ieņemt amatus valsts un pašvaldības iestādēs. Tiesa arī nolēma, ka deputātei cietušajam Sergejam Siņaginam jāatlīdzina materiālais kaitējums 2470 latu apmērā, kā arī morālais kaitējums 500 latu un jurista pakalpojumi 605 latu apmērā. Pēc sprieduma pasludināšanas Kosaka teica, ka šī prāva ir politiska, lai izrēķinātos ar Liepājas domes opozīcijas deputātiem.

Viņa uzskata, ka Liepājas tiesas spriedums ir nepamatots un viņas vaina nav pierādīta. Kosaka cer, ka tiesa apelācijas instancē viņu attaisnos. Deputāte apsūdzēta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas izraisījis smagas sekas vai ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, kā arī par piesavināšanos.

Saskaņā ar apsūdzību Liepājas dome, izmantojot pirmpirkuma tiesības, 2007.gadā no Siņagina atpirkusi māju Ventspils ielā. Pašvaldība ēku nolēma atpirkt par 70 tūkstošiem latu, bet Siņagins jau iepriekš ar kādu pircēju mutiski bija vienojies namu pārdot par 123 tūkstošiem latu. Arī no pašvaldības viņš vēlējies saņemt šādu summu. Kosaka piedāvājusi viņam savu juridisko palīdzību šā jautājuma atrisināšanā.

Deputāte teikusi, ka pozitīva iznākuma gadījumā vēlēsies piecu tūkstošu latu atlīdzību un 2,5 tūkstošus latu prasījusi kā avansa maksājumu, ko Siņagins viņai samaksājis. Taču Kosaka saistības nav pildījusi, bet iemaksāto avansu paturējusi. Kosaka iepriekš uzsvēra, ka nekādu naudu neesot ņēmusi. Vīrietis atnācis pie viņas uz konsultāciju kā pie juristes. "Taču es teicu, ka viņa lietu interešu konflikta dēļ uzņemties nevaru, jo esmu arī domes deputāte, tāpēc ieteicu vīrietim vērsties pie cita jurista," iepriekš norādīja Liepājas domes deputāte.