Līdz ar pavasara iestāšanos, vēlies aizbēgt no pilsētas radītās burzmas un baudīt dabas piesātinātās ainavas? Vai tieši pretēji, vēlies steigties pa lielpilsētu maģistrālēm iekļaujoties vienotā satiksmes ritmā? Velosipēdu izpārdošana sniedz daudz un dažādu iespēju, bet kā zināt, kurš velosipēds ir visatbilstošākais manām prasībām? Lasi rakstu un iepazīsti populārākos velosipēdu veidus, to tehniskos parametrus un atbilstošo pielietojumu vēlamajai aktivitātei. 

Xtreme velosipēdi ( Freeride, Downhill un BMX)

Šie velosipēdi būs piemēroti visa vecuma ekstrēmā sporta veida cienītājiem, kas nemitīgi meklē asas izjūtas un adrenalīnu. Velosipēdi paredzēti stāvāku kalnu un mežu trašu nobraucieniem, kā arī lēkāšanai pa specializēti sagatavotiem tramplīniem. Xtreme velosipēdi lielākoties ir svarā viegli ar mazu rāmi, kas aprīkoti ar platām riepām un papildus  amartizatoru, lai apslāpētu braucēja triecienus lecot. Velosipēds lieliski noder arī triku veikšanai pa dažādām pilsētas vidē un parkos izvietotām konstrukcijām. Šāda velosipēda lietošanai aizsargķivere ir obligāta.

 Foto: jumpstory.com
 

Kalnu velosipēds (MTB) 

Kalnu velosipēds MTB jeb Mountain Bike ir paredzēts aktīviem cilvēkiem, galvenokārt  atpūtai un sportam pa bezceļu meža takām vai kalnu trasēm. Velosipēds lieliski noder sacensībās, jo piedāvā arī plašu ekipējuma klāstu. Pirms velosipēda iegādes der atcerēties, ka MTB ir pielāgota rāmju ģeometrija vīriešu un sieviešu vajadzībām. Tā pat ir iepējams izvēlēties alumīnija vai karbona rāmi, ko papildina platas ar izteiktu protektoru veidotas riepas, tādejādi nodrošinot maksimālu saķeri braucot pa jebkuru seguma virsmu. MTB klāstā atradīsiet arī modeļus ar dažāda izmēra ratiem. Lielāki velosipēda rati brauciena laikā ļaus attīstīt maksimālu ātrumu saglabājot stabilitāti, savukārt izvēloties velosipēdu ar mazāka izmēra ratiem, varēsiet veiklāt manevrēt tajā pašā laikā saglabājot izcilu kontroli. Šis daudzpusīgais velosipēds Tev lieliski noderēs, ja vēlies būt tuvāk dabai.

Šosejas velosipēds

Šosejas velosipēds ir paredzēts garām distancēm un tikai gludiem ceļa segumiem. Lieliski piemērots tiem cilvēkiem, kas vēlas sevi uzturēt formā. Velosipēds ar šaurām augspiediena riepām un unikālu rāmja dizainu, siedz pārliecinošu stabilitāti, nodrošinot vēl nebijušu ātrumu. Gluži kā MTB velosipēdiem, arī šiem ir pieejami diva veida rāmji – alumīnija un karbona, kas sniedz ne tikai vieglumu un dinamiskumu, bet arī absorbē vibrācijas brauciena laikā. Braucot ar šo velosipēdu ir raksturīga zema un izstiepta sēdēšana poza, ko veicina īpašas formas stūre, kas ļauj mainīt tās satveršanu. Šis velosipēds būs Tava pareizā izvēle, ja vēlaties sasniegt personīgos mērķus, fokusējoties uz  garām distancēm. Lieliski noder dalībai vietējās vai starptautiskās šoseju sacensībās.
 Foto: jumpstory.com

Tūrisma velosipēds

Lieliski piemērots visa veida vecuma cilvēkiem ar dažādu sportisko aktivitāšu sagatavostības līmeni. Ar tūrisma velosipēdu varēsiet pārvietoties pa dažāda veida segumiem, jo tas ietver gan kalna, gan šosejas velosipēda īpašības. Velosipēdu iespējams aprīkot ar bagāžnieku un specializētām mantu glabāšanas somām, lai pavadītais laiks ceļā sniegtu maksimālu komfortu. Braucēja lielākais ieguvums izvēloties tūrisma velosipēdu ir viegls alumīnija rāmis, ātruma pārslēdzējs un vegli ritošas riepas.  Vai ceļojuma maršruts pa Latviju jau izplānots?

Pilsētas un pludmales velosipēds

Pilsētas un pludmales velosipēdi ir piemēroti cilvēkiem, kas mīl nesteidzīgus ikdienas izbraucienus pa pilsētu vai pludmales smilšaino krastu. Ar šo velosipēdu vari doties uz darbu, veikalu vai mazdārziņu, jo ērtā sēdēšanas poza ļauj labi pārredzēt satiksmes plūsmu. Izvēloties velosipēdu ar vidēja platuma un lieluma riepām, iegūsi drošību, komfortu un atvieglotu pārvietošanos pa pilsētas nelīdzenumiem. Papildus tam, vari iegādāties dubļa sargus, groziņu mantas pārvešanai, signalizējošu zvaniņu un velo saslēdzēju riteņa novietošanai, ja gadījumā naksies ilgāk uzkavēties kādā pilsētas kafejnīcā. Atceries, šis velosipēds būs smagāks par kalna vai šosejas velosipēdu un, nesot uz daudzdzīvokļa pēdējo stāvu, var liks nedaudz pasvīst. Bet vai tas nav tā vērts?

Saliekamie velosipēdi jeb Park&Bike

 Foto: jumpstory.com

2020.gada trends – saliekamais velosipēds. Novieto automašīnu piepilsētā, lai izvairītos no pārpilnās satiksmes plūsmas un turpini savas ierastās gaitas ar velosipēdu. Tas ir tik vienkārši, kā izklausās! Velosipēds, galvenokārt, paredzēts cilvēkiem augumā līdz 180 cm, kam nepieciešams mērot mazus attāumus. Park&Bike velosipēdiem ir raksturīgas mazas riepas, saliekams alumīnija vai tērauda rāmis, vairāki pārnesumi, kājas vai rokas bremze, ērts sēdeklis. Šis velosipēds ir tik pārsteidzoši kompakts, ka to var viegli glabāt auto bagāžniekā, maza izmēra dzīvoklī vai pat ņemt līdzi ceļojumu somā uz ārzemēm.

Kāpēc iegādāties velosipēdu?

Velosipēdu izpārdošana – iemesls, lai atklātu velo sezonu! Ieskaties 1a.lv interneta veikalā un izvēlies savai gaumei atbilstošu velosipēdu. Uz tikšanos ielās, parkos un mežu nomalēs!