Vasara ir laiks, kad ceļi kļūst dzīvāki nekā jebkurā citā gadalaikā, auto ceļu satiksmes drošība kļūst par svarīgu tematu ikviena autovadītāja dienas kārtībā. Saules staros un siltajā laikā pieaug ne tikai automobiļu, bet arī velosipēdistu un gājēju skaits uz ceļiem. Šajā periodā pastiprināta uzmanība drošībai nav vienkārši ieteikums, bet nepieciešamība. Lai nodrošinātu gan savu, gan līdzcilvēku drošību, būtiski ir zināt un ievērot visus ceļu satiksmes noteikumus. Vēsturiski vasaras mēneši ir atzīmēti kā laiks ar paaugstinātu negadījumu risku, tāpēc aktuāla kļūst informācija par pareizu rīcību un drošas braukšanas praksēm, lai nenāktos meklēt autoevakuatora palīdzību.

Palielināts negadījumu risks


Vasaras mēnešos ceļu satiksmes negadījumu skaits bieži pieaug. Karstums un lielāks satiksmes apjoms ir divi galvenie faktori, kas ietekmē šo tendenci.

Karstā laikā autovadītāju uzmanība var samazināties, jo augsta temperatūra paaugstina noguruma līmeni. Tā rezultātā reakcijas laiks uz notikumiem satiksmē var kļūt lēnāks.

Lielais satiksmes apjoms vasarā izraisa biežākus sastrēgumus, kas savukārt palielina avāriju risku. Īpaši jūtama šī tendence ir brīvdienās un svētku laikos, kad daudzi dodas ceļojumos.

Riteņbraucēji, motobraucēji un gājēji

Vasaras periodā uz ceļiem parādās arvien vairāk riteņbraucēju, motobraucēju un gājēju. Drošības riski šajā kontekstā ievērojami pieaug, jo ne visi autovadītāji ir pieraduši pie šiem satiksmes dalībniekiem.

Riteņbraucēji bieži izmanto ceļa malu vai pat brauc pa pašu ceļu, kas prasa no autovadītājiem papildus uzmanību un spēju adekvāti reaģēt. Gājēji, savukārt, vasarā bieži šķērso ielas ārpus gājēju pārejām, kas var radīt neparedzamas situācijas.

Uzmanības novēršana

Vasaras brīvdienas un atvaļinājumi nereti tiek pavadīti ar draugiem un ģimeni, braucot uz dažādām atpūtas vietām. Šajos braucienos autovadītāju uzmanību var viegli novērst sarunas, mūzika vai navigators.

Uzmanības novēršana ir viens no galvenajiem iemesliem ceļu satiksmes negadījumiem. Lai nodrošinātu drošu braukšanu, svarīgi ir koncentrēties tikai uz ceļa situāciju un izvairīties no jebkuras darbības, kas var novērst uzmanību no braukšanas.

Auto sagatavošana

Pirms ceļa uzsākšanas vasarā, svarīgi ir pārbaudīt dažus auto komponentus. Pirmkārt, gaisa kondicionēšanas sistēmai ir jābūt pilnībā darbspējīgai.


Tas nodrošinās komfortablu braucienu pat spēcīgā karstumā. Otrkārt, ir regulāri jāpārbauda dzesēšanas šķidruma līmenis. Tas aizsargā motoru no pārkaršanas.

Droša attāluma uzturēšana

Karstumā auto bremzēšanas ceļš var kļūt garāks. Tāpēc ir īpaši svarīgi palielināt attālumu starp savu un priekšā esošo automašīnu.

Tas dod papildus laiku, lai reaģētu uz neparedzētām situācijām ceļā. Šis vienkāršais ieradums var glābt dzīvības.

Drošības jostas

Drošības jostu lietošana ir sevišķi būtiska. Tā glābj dzīvības. Pirms automašīnas pārvietošanas, pārliecinieties, ka visi, īpaši bērni, ir droši piesprādzēti. Atbilstošs sēdeklītis ir tikpat svarīgs. Tas nodrošina, ka mazie pasažieri ir aizsargāti atbilstoši viņu vecumam un svara kategorijai.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam jāceļo īpašos bērnu sēdeklīšos. Šie sēdeklīši samazina smagu ievainojumu risku avārijas gadījumā.

Drošas uzvedības principi

Māciet bērniem drošas uzvedības principus uz ceļa. Tas ietver skaidrojumu par to, kā pareizi šķērsot ceļu pie gājēju pārejām, kā arī zināšanas par zaļo un sarkano gaismu nozīmi.

Svarīgi ir arī iemācīt bērniem nekad neatrasties uz ceļa bez pieaugušo atļaujas. Vasaras brīvlaikā šie ieradumi palīdz saglabāt bērnu drošību vai pat dzīvību.

Autoevakuators.pro galvenokārt strādā Rīgā un Pierīgā, mūsu darba laiks ir 24/7, kas paredz to, ka jebkurā diennakts laikā mēs varam jums palīdzēt ar autoevakuatora pakalpojumiem. Varam veikt vieglo vai smago auto evakuāciju, arī iepriekš vienojoties par konkrētu laiku un vietu.