Izvēloties virtuves stūra dīvānu, daudzi saskaras ar dilemmu starp dizainu un funkcionalitāti. No vienas puses, gribas, lai dīvāns izskatās stilīgi un papildina telpas interjeru, no otras puses, ne mazāk svarīga ir ērtība un praktiskums, jo virtuve ir vieta, kurā pavadām ievērojamu daļu laika. Lai atrastu ideālu balansu, jāņem vērā vairāki kritēriji – no izmēriem un materiāliem līdz krāsu shēmai un ergonomikai.

Sēdvietas vai guļamvieta

Virtuves stūra dīvāns var kalpot ne tikai kā ērta sēdvietas vieta, bet arī kā papildus guļamvieta.


Tas ir īpaši noderīgi mazos dzīvokļos, kur katrs kvadrātmetrs ir svarīgs. Pirms izvēles jāapsver, cik bieži dīvāns tiks izmantots kā guļamvieta. Ja tas notiks regulāri, labs lēmums būtu izvēlēties modeli ar viegli izvelkamu guļamfunkciju. Šāda veida dīvāni nodrošina ne tikai ērtu sēdēšanu dienā, bet arī kvalitatīvu miega vietu naktī.

Krēsli virtuvei ŠEIT.

Uzglabāšanas iespējas

Daudzi virtuves stūra dīvāni piedāvā papildus uzglabāšanas iespējas, piemēram, veļas kasti zem sēdekļa.

Šis ir lielisks veids, kā optimizēt telpu un saglabāt virtuvi kārtīgāku. Uzglabāšanas nodalījumi var būt ļoti noderīgi, lai turētu dažādus priekšmetus – no pārtikas produktiem līdz traukiem. Pirms pirkuma vērts padomāt par to, cik lielu uzglabāšanas telpu vajadzēs un kādas lietas plāno tur glabāt.

Izvilkšanas mehānismi veļas kastēs atšķiras pēc to konstrukcijas un lietošanas ērtuma. Daži modeļi aprīkoti ar vienkāršiem rokturiem, kamēr citi izmanto modernas sliežu sistēmas ar automātisku atgriešanos vietā. Sliežu sistēmas nodrošina vienmērīgu kustību un samazina fizisku piepūli.

Materiālu izturība

Virtuvē materiāli tiek pakļauti daudz lielākai slodzei nekā citur mājoklī. Tas nozīmē, ka virtuves stūra dīvānam jābūt izgatavotam no viegli tīrāmiem materiāliem. Piemēram, ādas vai ādas aizstājējmateriāli ir laba izvēle, jo tos ir viegli notīrīt no pārtikas traipiem vai šķidrumiem. Turklāt šie materiāli ilgstoši saglabā savu formu.

Dīvāna forma

Dīvāna forma ir tikpat svarīga kā tā izmēri. Dažas formas var labāk iederēties konkrētas virtuves dizainā nekā citas. Stūra dīvāni ir ideāli piemēroti, ja vēlaties optimizēt sēdvietu skaitu, vienlaikus saglabājot pietiekamu daudz brīvas vietas.


Izturība un kopšana


Izvēloties virtuves stūra dīvānu, jāņem vērā materiālu izturība pret nodilumu. Virtuvē notiek daudz darbību, kas var negatīvi ietekmēt mēbeļu stāvokli. Piemēram, ēdiena pagatavošana, tvaiki vai nejauši izlieti šķidrumi. Tāpēc jāizvēlas izturīgi materiāli, kas viegli kopjami. Ūdens un traipu izturība ir svarīgs faktors. Daudzi ražotāji piedāvā apdares materiālus, kas īpaši apstrādāti, lai atgrūstu šķidrumus. Pirms pirkuma veikšanas ir vērts pārbaudīt materiāla specifikāciju.

Stila saskaņošana

Izvēloties dīvānu virtuvei, svarīgi ir nodrošināt, lai tā stils harmonē ar pārējo virtuves dizainu. Tas nozīmē, ka jāpievērš uzmanība gan krāsu gammām, gan dizaina elementiem.

Virtuvēs, kas ieturētas mūsdienīgā stilā, labi derēs minimālistiski dīvāni ar taisnām līnijam un vienkāršiem auduma rakstiem. Savukārt, ja virtuve atspoguļo klasisko vai lauku mājas stilu, piemēroti būs dīvāni ar ornamentiem.

Cena ir būtisks faktors, kas jāņem vērā, izvēloties virtuves stūra dīvānu. Svarīgi atrast līdzsvaru starp cenu un kvalitāti, lai ieguldījums būtu ilgtermiņa. Labs dīvāns nav lēts, bet pārmaksāt par funkcijām, kas netiek izmantotas, arī nav vērts.

Virtuves galdi ŠEIT.

Izvēloties virtuves stūra dīvānu, svarīgi ņemt vērā šos galvenos kritērijus: funkcionalitāte, izmēri, materiālu kvalitāte, stils, izturība un viegla kopšana, kā arī cena. Atbilstoši izvēlēts dīvāns padarīs virtuvi ērtu un funkcionālu, vienlaikus saglabājot telpas estētiku.

220.lv interneta veikalā Jūs vienmēr gaida plaša izvēle un konkurētspējīgas cenas, Jums tikai jāizvēlas vajadzīgais virtuves dīvāns!