Sestdien, 10.decembrī, interesenti aicināti uz radošajām darbnīcām, mākslas darbu demonstrācijām un performancēm izstādē "/Tehno/Eko/Sistēmas" Liepājā, Zivju ielā 10/12 (pretī Liepājas Centrālajai bibliotēkai).

14.00 – 17.00 norisināsies radošās darbnīcas.
Dzejas darbnīca, kuras vadītāja ir teksta un mediju māksliniece Diana Lelis.
Māksliniece ir pārliecināta, ka katram jāpietuvinās dabiskajam, reizē tehnoloģiskajam – ‘caur tālskati, lupu, mikroskopu, kaleidoskopu’ – ļaujoties spēles un spēlēties priekam.
Vērojot un analizējot procesus dabā un tehnoloģijā, dalībnieki aicināti jaunatklāt veidus, metodes, likumus un sistēmas radošai domai – kā iedarbināt ‘motoriku’ dzejstāstu izveidē – plēšot, griežot, līmējot, veidojot formas un iesaistot arī datorradi.
Gaismas skaņu darbnīca, kuru vadīs māksliniece Paula Vītola. Darbnīcā tiks demonstrēta fotoakustikas metode – kā ieraudzīt skaņas un saklausīt gaismas. Katrs varēs iesaistīties improvizētā gaismas trokšņu performancē!
Uz radošajām darbnīcām aicināti visu vecumu dalībniek, taču īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem! Ieeja bez maksas.

12.00 – 18.00 būs iespēja apskatīt starpdisciplināro izstādi "/Tehno/Eko/Sistēmas".
Izstāde organizēta starptautiskā mediju mākslas festivāla UPDATE ietvaros.
Izstādē apskatāmie darbi pēta cilvēku veidoto ekosistēmu, kurā visi elementi ir savstarpēji vienoti un ietekmē viens otru. Šķietami loģiskā tehnoloģiju pasaule ir pilnībā saplūdusi ar neparedzami haotiskajiem dabas un cilvēciskajiem procesiem.
Izstādes mākslinieki: Bartaku (FI), Maria Verstappen&Erwin Driessens (NL), Jan Georg Glöckner (DE/LT), Maija Demitere (LV), Kristīne Martinova (LV), Krišjānis Rijnieks (LV/FI) un citi.
Izstādē apskatāmi arī Kristiana Brektes radošās darbnīcas "Kolāža un dekolāža" ietvaros radītie mākslas darbi, kā arī virtuālā izstāde (VR), kurā iespējams aplūkot festivāla UPDATE radošo darbnīcu rezultātus.
Izstāde atvērta līdz 18. decembrim.
Darba laiki: otrdiena – piektdiena pulksten 15 – 20, sestdiena – svētdiena pulksten 12 – 18.

Vakara noslēgumā pl. 19.19 esi aicināts uz apvienības D/z/EJAS interaktīvo tekstu un modulārās sintēzes performanci, kurā kopīgi ar apmeklētājiem "te un tagad" tiks radīta elektropoēzija. Apvienību D/z/EJAS veido Diana Lelis un jaunais mākslinieks Raivo Mihailovs.

Pasākumu un izstādi organizē Liepājas mediju mākslinieku biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab).
Biedrības ASTE aktivitātes 2022. gadā notiek ar Liepājas pašvaldības atbalstu nevalstiskām organizācijām un VKKF atbalstu profesionālām nevaldības kultūras organizācijām.

Izstāde ir daļa no festivāla UPDATE programmas. Festivāls tapis ar Liepājas pašvaldības, Liepājas Kultūras pārvaldes, Kurzemes plānošanas reģiona, VKKF, Liepājas Universitātes un RIXC, mākslas, zinātnes, kultūras un inovācijas tīkla, atbalstu. UPDATE notikumi top EIT Community New European Bauhaus projekta "Growing Food In Liepaja" ietvaros, un to atbalsta Eiropas Savienības institūcija Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT).