No 10. līdz 12. jūlijam Romā, Itālijā norisināsies trešā starptautiskā darbnīca Eiropas Komisijas programmas "Radošā Eiropa" projekta "CHIC – kopēja kultūras hibridizācija" ietvaros.

Viens no projekta partneriem ir arī Liepājas Kultūras pārvalde, tāpēc uz radošo darbnīcu dosies arī liepājnieks, grafiskais dizaineris, Liepājas Universitātes students Māris Dejus, informē Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Radošā darbnīca norisināsies īpaši bērnu auditorijai paredzētā muzejā "Explora", kas ir viens no projekta "CHIC" partneriem. Trīs dienu garumā dažādās radošajās darbnīcās projekta partnervalstu dizaineri un vietējie bērni veidos spiedogus, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.

"Labprāt sadarbojamies ar Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studentiem un absolventiem, veidojot un iemūžinot Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotos pasākumus. Nereti piesaistām gan video un foto māksliniekus, gan dizainerus, kā arī skaņas un gaismas māksliniekus. Dodot iespēju radošajā darbnīcā Romā piedalīties studentam Mārim Dejus, gribam ne tikai pateikt paldies studentiem un absolventiem par ieguldīto darbu mūsu projektos, bet arī veidot un uzturēt ciešu sadarbību, kā arī iedrošināt iegūt jaunu pieredzi šādos un citādos starptautiskos projektos," sadarbības nozīmību uzsver Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.
 
Starptautiskā darbnīca notiek Eiropas Komisijas programmas "Radošā Eiropa" projekta "CHIC - Kopēja kultūras hibridizācija" ietvaros, kur Liepājas Kultūras pārvalde ir sadarbības partneris ar vēl sešām radošām organizācijām no Francijas, Spānijas, Beļģijas un Itālijas.
 
Šis projekts plašākā mērā skar sabiedrības iesaisti, kas vērsts koplietošanas (dalīšanās) ekonomikas virzienā. Projekta partneri veidos jaunu digitālu sadarbības modeli, kas, iecerēts, nodrošinās jaunu potenciālu zināšanu un prasmju apmaiņām. Rezultātā plānots, ka jaunā platforma nodrošinās iespēju radošām personām un organizācijām strādāt virtuālās darbnīcās, FAB-LAB (eksperimentālo prototipu veidošanas studijās), tostarp daloties nelielās grupās.
 
Projekta īstenošanu atbalsta Eiropas Komisijas programma "Radošā Eiropa", LR Kultūras ministrija un Liepājas pašvaldība.