Programmas "Go Beyond" ietvaros desmit jaunieši divus mēnešus izveidoja divus sociālos projektus, kuros risināja dažādas problēmas, lai mācītos un palīdzētu uzlabot apkārtējo vidi.

Kā informē "Go Beyond" Liepāja komunikācijas vadītājs Andris Reinholds, jaunieši, kuri tika sadalīti divās grupās, izveidoja divus atšķirīgus sociālos projektus sadarbībā ar Aizputes vidusskolu un Portidžas centru. Savukārt Liepājas komanda, sadarbojoties ar Portidžas centru, veica aptaujas un noskaidroja, ka informācija par šo centru ir grūti atrodama. Tādēļ komanda izdomāja vairākus veidus, kā izplatīt informāciju par Portidžas centru, piemēram, izstrādājot bukletus, izvietojot informāciju vairākās interneta vietnēs par Portidžas centra piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī sāka izstrādāt sadarbības tīklu. Programmas dalībnieks Māris Dejus kā būtisku ieguvumu minēja profesionālo attiecību veidošanu: "Iemācījos kā prezentēt savu domu, izklāstīt savus mērķus un izprast sadarbības partnera mērķus un mēģināt dabūt to kopsaucēju, lai esmu ar partneri uz viena viļņa. Kādreiz tik lielu uzmanību tam nepievērsu."

"Sociālie projekti vērtējami pozitīvi, jo abām komandām bija jāiziet cauri dažādām grūtībām,piemēram, projekta mērķa izvirzīšanā un izvērtēšanā, patiesas komandas izveidē, komunikācijā ar partneriem, tomēr abas komandas nonāca pie risinājumiem, kuri tika ieviesti dzīvē, " pauda "Go Beyond" Liepāja vadītājs Līvis Lāma.

"Go Beyond" Liepāja programma sniedz jauniešiem iespēju labāk iepazīt sevi, savas stiprās un vājās puses, kā arī izkristalizēt galvenās dzīves vērtības. Tas ir izaicinājums jauniešiem pārsniegt savas robežas. Un, lai to izdarītu, jauniešiem tiek nodrošināta atbalstoša un motivējoša vide, kurā pieredzējuši un panākumus guvuši cilvēki dalās savās zināšanās un palīdz atrast ne tos vieglākos, bet katra individualitātei atbilstošākos ceļus. Tādējādi jaunietis tiek mudināts un atbalstīts sava unikālā dzīves ceļa izvēlē, kurš ved uz personiskiem un sabiedriskiem sasniegumiem," stāsta Līvis Lāma, "Go Beyond Liepāja" iniciators un vadītājs.

Jauniešu attīstības programma "Go Beyond" tika uzsākta 2011.gada jūnijā ar mērķi uzlabot jauniešu profesionālās un sociālās prasmes, konkurētspēju darba tirgū, kā arī popularizēt neformālo izglītību Latvijā. Šogad atvērta pirmā programma reģionos un "Go Beyond" Liepāja pirmais iesaukums darbu uzsāks decembrī un turpināsies līdz nākamā gada jūnijam.