Biedrība "Radi Vidi Pats" projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros piedāvā piedalīties Kristas Burānes (attēlā) radošajā darbnīcā "Māksla un līdzdalība", kurā varēs iepazīt, kā ar mākslas palīdzību veicināt sabiedrības izpratni par dažādām tēmām, kā arī praktiski darboties arī pēc nodarbības.

Darbnīca notiks svētdien, 31.jūlijā, pulksten 14 topošajā mākslinieku rezidenču centrā "INTERNĀTS" Krūmu ielā 65, informē "Radi Liepāju pats" sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze More.

Nodarbību vadīs Krista Burāne – dokumentālā teātra un kino režisore, starpdisciplināru mākslas projektu autore. Viņas darbiem ir sociāli aktīva pozīcija un tie aicina skatītāju līdzdarboties un līdzradīt ne tikai konkrēto mākslas darbu, bet dzīvi kopumā. Tā, lai tā kļūtu cilvēkiem un dabai draudzīgāka. Kristas Burānes darbi ir apbalvoti gan ar Spēlmaņu nakts, gan Lielā Kristapa balvām, tie piedalījušies teātra un kino festivālos Londonā, Kopenhāgenā, Hāgā, Reikjavikā, Stokholmā, Maskavā u.c.

Māksla gan Latvijā, gan pasaulē tiek plaši izmantota dažādu sabiedrībai svarīgu tematu aktualizēšanai. Mūzika, tēlotājmāksla, kā arī teātra māksla un citi mākslinieciskās izpausmes līdzekļi piedāvā plašas iespējas tēmu risināšanai un nereti sniedz iespēju skatītājam izzināt kādu sabiedrības locekļa vai grupas stāstu caur ļoti personīgu un empātiski atspoguļotu skatupunktu, tādējādi veicinot izpratni un iejūtību arī pret dažādām sabiedrības grupām. Ar šādiem darbiem liepājniekiem ir bijusi iespēja sastapties dažādās izstādēs un tām aktīvi pievēršas arī vietējie mākslinieki.

Darbnīcā piedalīties aicināti gan dažādu žanru mākslas jomas pārstāvji, gan ar šo jomu nesaistīti iedzīvotāji, kuri ir gatavi izmantot iegūtās zināšanas darbnīcā, lai īstenotu kampaņu/pasākumu/aktivitāti, kas pievērš sabiedrības uzmanību kādai sociāli svarīgai tēmai. Priekšroka tiks dota liepājniekiem, tomēr iespēju dosim arī motivētiem cilvēkiem no citiem reģioniem, kam ir gatavība aizsniegties līdz mazāk aktīviem sabiedrības locekļiem.

Piedalīšanās darbnīcā ir bez maksas, bet no dalībniekiem tiek sagaidīts, ka līdz 2023.gada 31.janvārim tie individuāli vai grupās īsteno savus mākslas pasākumus, kuros izmanto nodarbībā iegūtās zināšanas.

Dalībnieku skaits ir ierobežots. Līdz 20.jūlijam aicinām darbnīcai pieteikties, aizpildot šo anketu.

Biedrības "Radi Vidi Pats" e-pasts jautājumiem: rvpliepaja@gmail.com.

Projektu "Radi Liepāju pats" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".