Stopiņu pagasta mērs Jānis Pumpurs intervijā aģentūrai LETA paudis neizpratni, kāpēc ES fondu līdzekļi tiek tikai lielajām pilsētām un kāpēc Liepāja saņem dotāciju.

Stopiņu novads Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā šogad iemaksāja pusotru miljonu eiro.

Runājot par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu, Pumpurs uzsvēra, ka "sistēma ir laba – trūcīgajām pašvaldībām ir jāpalīdz. Taču, ja valstī ir 119 pašvaldības, no kurām Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā līdzekļus pārskaita tikai 15, no kurām pārsvarā ir Pierīgas pašvaldības un trīs lielās pilsētas – Jūrmala, Rīga un Ventspils –, ja Ventspils Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā gadā iemaksā apmēram divus miljonus eiro, Stopiņu novads šogad tajā iemaksāja pusotru miljonu eiro. Es nekādi nesaprotu, kāpēc būtu jāsaņem dotācija no fonda ostas pilsētai Liepājai, ja, piemēram, piejūras Saulkrastiem ir jāveic iemaksas fondā.

Otra lielākā Latvijas pilsēta Daugavpils arī ir saņēmēja."

Rēķinot iemaksas Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, būtu jāņem vērā arī līdzekļi, kurus attiecīgā pašvaldība saņem no Eiropas Savienības (ES) fondiem, uzsver Pumpurs.

"Līdzekļi no ES fondiem tiek piešķirti deviņām lielajām pilsētām un 21 attīstības centram. Pārējās pašvaldības ir tā starp citu – kaut ko no ES fondiem var dabūt, bet lielākoties nevar. Stopiņu novads ir starp tām pašvaldībām, kam, pēc valdības domām, ES fondu līdzekļi nepienākas."