Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica intervijā aģentūrai LETA atzīst, ka "kaut kas nav kārtībā ar sistēmu", ja Liepāja pati nevar sevi uzturēt.

Jurēvica intervijā stāsta: "Mazā Carnikava iemaksā Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā 1,4 miljonus eiro katru gadu, pašiem attīstībai paliek 200 000 eiro. Saņēmējas no Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ir pat tādas lielās pilsētas kā Daugavpils un Liepāja. Ja jau attīstības centri nespēj sevi uzturēt, manuprāt, kaut kas nav kārtībā ar sistēmu”.

Jurēvica arī kritizē pašreizējo pašvaldību finanšu izlīdzināšanu, ko "absolūti neuzskatu par taisnīgu".

Jurēvica: "Mēs aktīvi pret to iebildām jau likuma veidošanas laikā. Pašvaldību finanšu izlīdzināšana ļoti lielā mērā notiek uz Rīgas un Pierīgas pašvaldību rēķina. Budžetā faktiski nepaliek nauda attīstībai, mūsu rīcībā paliek tik maz līdzekļu, ka mēs nevaram sniegt saviem iedzīvotājiem visus tos pakalpojumus un veikt tos darbus, ko gribam un kas ir reāli jādara. Piemēram, tik asa bērnudārzu problēma ir tikai Pierīgā, jo patlaban vienīgā vieta, kur iedzīvotāju skaits aug, ir Pierīga. Ja Carnikavas domes rīcībā paliek mazāk par 200 000 eiro, ja kādas citas Pierīgas pašvaldības rīcībā paliek 300 000 – 400 000 eiro… Reāli uzcelt bērnudārzu par tādu naudu nevar. Pašvaldībai visu laiku ir jāaizņemas un sava attīstība ir jāveido uz aizņēmumu rēķina.

Gribu uzsvērt, ka es neesmu pret pašvaldību finanšu izlīdzināšanu kā tādu– nabadzīgajām pašvaldībām ir jāpalīdz, bet mēs esam par to, lai valdība piedalītos šajā procesā ar lielāku sava finansējuma daļu."