Kā Pilsētas attīstības komitejas sēdē 10. decembrī ziņoja domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, pašvaldība šogad gan veiksmīgi izsolēs pārdevusi virkni tai nevajadzīgu īpašumu, gan arī pārņēmusi no valsts savā pārziņā divas ēkas, kuras ir nepieciešamas pašvaldības funkciju izpildei. Tās ir ēkas Kungu ielā 2 un Bāriņu ielā 11. Kungu iela 2, kā portālam irliepaja.lv skaidroja Egmanis, ir ēka, kurā atrodas gan pieci dzīvokļi, gan ir nedzīvojamas telpas, kuras nākotnē ļoti noderētu, piemēram, ielas pretējā pusē esošajam skolēnu interešu centram "Vaduguns”.


Savukārt namā Bāriņu ielā 11 atrodas fonda "Agape” mājvieta, kurš šogad arī apņēmās nodrošināt atskurbtuves pakalpojumus, kā arī izmitināt bezpajumtniekus un ir Liepājas Sociālā dienesta sadarbības partneris arī citās jomās.


Bāriņu 11. Foto no Google Maps.


Lēmumu lūgt Ministru kabinetu nodot bez atlīdzības pašvaldības īpašumā nekustamo īpašumu Bāriņu ielā 11 deputāti pieņēma jau aprīlī. Kā skaidroja Egmanis, visu formalitāšu kārtošana pirms īpašumu pārņemšanas aizņem ilgu laiku, no pusgada līdz pat gadam.


Nekustamais īpašums Bāriņu ielā 11 sastāv no zemesgabala 896 kvadrātmetru platībā un būves, kas iepriekš zemesgrāmatā bija ierakstīts uz Valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi” vārda, tāpat kā īpašums Kungu ielā 2.