Trešdien, 13.janvārī, Liepājas mērs tiešsaistē tikās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, lai pārrunātu šī brīža prioritātes izglītībā un šīs nozares attīstību 2021.gadā Liepājā, informē mēra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Tiešsaistes sanāksmē Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis iepazīstināja izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku ar "Covid-19" saslimstības situāciju pilsētas izglītības iestādēs, informēja par izglītības iestāžu un pedagogu gatavību mācību procesam klātienes un neklātienes nodarbībās, pārrunāja virzību augstākās izglītības pārvaldības reformā un Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes lomu jaunveidojamā Dienvidkurzemes novadā, tā kontekstā arī pilsētas attīstības projektu realizāciju izglītības nozarē.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis: "Tiešai saziņai starp pašvaldību un valdību šajā laikā ir nozīmīga loma. Mūsu saruna apliecināja, ka ir vērtīgi apmainīties ar būtisku informāciju, kas var palīdzēt gan pieņemt precīzus lēmumus valdības līmenī, gan tos pēc tam vieglāk realizēt pašvaldībās. Arī 2021.gadā mēs plānojam turpināt īstenot attīstības projektus izglītības nozarē, tāpēc bija svarīgi ar ministri pārrunāt iespējamos valsts un cita veida finansējuma avotus, ar kuru palīdzību šos projektus mūsu pilsētā varēsim īstenot."

Sarunas noslēgumā izglītības un zinātnes ministre informēja, ka šobrīd tiekot izskatīts priekšlikums par lielāku vietvaru lomu attiecībā uz mācību modeļu noteikšanu skolās. Ministre vērsa uzmanību, ka tiks rūpīgi analizēti epidemioloģiskās situācijas dati un prognozes, lai jau drīz pieņemtu lēmumu par tālāko mācību procesu visām klašu grupām. Tāpat tiekot meklēti dažādi risinājumi, piemēram, individuālu konsultāciju nodrošināšanai un digitāliem risinājumiem mācību procesa kvalitatīvai apguvei. Plānots, ka epidemioloģiskās drošības prasības 1.- 4.klašu skolēniem, pedagogiem, kuriem mācības varētu atsākties klātienē, paliks nemainīgas – visiem būs nepieciešams valkāt maskas, dezinficēt rokas, nodrošināt noteikto platību uz vienu skolēnu un pastiprināti būs jāvēdina telpas.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska: "Jaunāko klašu pedagogus aicinu šajā laikā būt radošiem un izmantot jebkuras iespējas mācību stundas vadīt svaigā gaisā, liekot skolēniem aktīvi kustēties."