Lai izpildītu Ministru kabineta (MK) ārkārtējās situācijas laikā pieņemtos noteikumus, ierobežotu koronavīrusa "Covid–19" izplatību un rūpētos par iedzīvotāju veselību, no 12.oktobra Liepājas valstspilsētas pašvaldības pakalpojumus varēs saņemt un sniegt tikai epidemioloģiski drošā vidē jeb "zaļajā režīmā", informē Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Iedzīvotāji aicināti pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību sniegtos pakalpojumus izmantot attālināti. Klātienē pakalpojumus Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas ēkā Rožu ielā 6 un Peldu ielas 5 Informācijas centrā varēs  saņemt tikai apmeklētāji ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklētāji, kuriem nepieciešams saņemt izdrukātu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tiks apkalpoti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, pakalpojumu varēs saņemt individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros.

Ierodoties Liepājas pašvaldības iestādēs, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte) un derīgam vakcinācijas sertifikātam. Sertifikāta derīgums pie ieejas tiks pārbaudīts.

Iedzīvotāji aicināti izmantot pašvaldības pakalpojumus attālināti  – sazināties telefoniski, e-pastā, izmantojot pašvaldības nodrošinātos e–pakalpojumus vai atstājot iesniedzamos dokumentus pastkastē pie ēkas ieejas (iekštelpā).

Sazināties ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrāciju, Rožu ielā 6, var, zvanot pa tālruni: 63 404 750  vai rakstot uz e–pasta adresi: pasts@liepaja.lv.

Ar visu pašvaldības iestāžu, aģentūru un kapitālsabiedrību kontaktiem var iepazīties šeit.

Arī ikdienas darbs pašvaldības iestādēs tiks organizēts epidemioloģiski drošā veidā, veicinot darbu attālināti, ikdienā lietojot sejas maskas, darba sarunas un sapulces noturot tiešsaistes režīmā.

Visi Liepājas valstspilsētas pašvaldības darbinieki varēs veikt savus pienākumus tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un atsevišķos gadījumos – ar negatīvu testu. Darbinieka pienākums būs uzsākt vakcināciju un sertifikāts būs jāiegūst līdz 15. novembrim.

Tie darbinieki, kuri līdz 15.novembrim vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu nebūs ieguvuši, nevarēs pildīt savus pienākumus – ne klātienē, ne attālināti.

Tāpat arī Liepājā ārkārtējās situācijas laikā netiks rīkoti publiski pasākumi, kas veicina cilvēku pulcēšanos, līdz ar to tiek atcelta arī oktobra beigās paredzētā pastaiga "Izgaismotā Liepāja". Arī turpmākie publiskie pasākumi tiks plānoti un īstenoti tā, lai varētu ievērot MK noteikumus un varētu nodrošināt epidemioloģisko drošu vidi.

Jau ziņots, ka valstī uz trīs mēnešiem – no 11.oktobra līdz 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem "Covid–19" izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.