Biznesa apmācības trenere, padomdevēja naudas un attiecību jomā – tā reklamē Deniju Džonsoni, kuras semināru "Pirmie soļi ceļā uz panākumiem" apmeklēja 10 pašvaldības amatpersonas.

Panākumu tēmai veltīti gan semināri, gan vairākas grāmatas, ko izdevusi Džonsone ("Pirmie soļi uz panākumiem", "Kā gūt neierobežotus panākumus"; "Virzīt nākamās paaudzes veiksmei", "Pirmais solis uz turību"). Kā piemēru panākumiem Džonsone min pati sevi, jo divu gadu laikā no bezpajumtnieces kļuvusi par miljonāri.

Sociālajos tīklos lasāmas dažādas atsauksmes par Džonsones semināriem un to apmeklētājiem, tostarp tiek lietots arī apzīmējums "sekta". To gan kategoriski noraida domes vicemērs Ģirts Kronbergs ("Tā nav sekta vai greiza ticība!"), kurš Džonsones seminārus apmeklē regulāri.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, kura arī bija semināra apmeklētāju skaitā, informēja, ka no pašvaldības administrācijas Denijas Džonsones trīs dienu seminārā "Pirmie soļi ceļā uz panākumiem", kas aizvadītajā nedēļas nogalē – sestdien un svētdien, kā arī pirmdien notika "Bellevue Park Hotel Riga", piedalījušies desmit cilvēki. Viņu vidū domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, vicemēri Ģirts Kronebrgs un Atis Deksnis, deputāte Linda Matisone, izpilddirektors Ronalds Fricbergs, Reģionālā tūrisma biroja vadītāja Inta Šoriņa un citi.

"Vienas dienas dalība katram šajā seminārā izmaksāja 58 eiro un šīs izmaksas sedza Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija," informēja Lazdāne.

Tomēr ne visi seminārā piedalījās par pašvaldības līdzekļiem, piemēram, domes vicemērs Ģirts Kronbergs, kurš pagājušajā nedēļā bija atvaļinājumā, pats maksājis par dalību seminārā.

Kronbergs pa telefonu no Baltkrievijas portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka šī bijusi jau kāda desmitā reize, kad viņš piedalījies Džonsones semināros "dažāda formātā".

"Man tiešām tas dzīvē ir ļoti noderējis".

Šajā reizē iesaistījis arī dzīvesbiedri un bērnus (tāpat kā domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš seminārā bijis kopā ar sievu un dēlu), kuri arī bijuši sajūsmā.

"Dēls jautāja: tēti, kāpēc to nemāca skolā?!"

Kronbergs ar lielu sajūsmu un entuziasmu stāsta par Džonsones mācībām, kas palīdzot plānot laiku, dod padomus, kā sadarboties ar citiem, kā audzināt bērnus, kā gudri rīkoties ar naudu, šajā reizē arī, kā efektīvi rīkoties ar pašvaldības finansēm. Džonsones padomi esot "vienkārši, bet iedarbīgi", tie mācot kļūt "neatkarīgi domājošam", palīdzot "iegūt finansiālu brīvību".

Jautājumu, ko sniedzis seminārs, portāls uzdeva arī Zitai Lazdānei.

"Seminārā bija iespēja apgūt jaunas nianses par dažādiem vadības procesiem, uzzināt vairākus praktiskus ieteikumus kā uzlabot ikdienas vadību gan taktiskā, gan stratēģiskā līmenī. Apguvām praktiskas biznesa, finanšu pārvaldes, laika plānošanas un komunikācijas metodes, kā arī saņēmām noderīgus ieteikumus produktu un pakalpojumu mārketingā.

Tāpat bija iespēja mācīties no Džonsones prezentēšanas un uzstāšanās spējām, kā arī iemaņām noturēt vairāku simtu apmeklētāju nerimstošu uzmanību visas dienas garumā."

Ja vicemērs Ģirts Kronbergs, būdams komandējumā Baltkrievijā, atbildēja uz telefona zvanu un sīki un emocionāli dalījās savā viedoklī par Denijas Džonsones mācībām un konkrēto semināru, tad domes izpilddirektors Ronalds Fricbergs tiešā sarunā neielaidās, bet elektroniski atsūtīju šādu atbildi:

"Labdien, mana biroja darbinieces teica, ka Jūs esat interesējusies par maniem ieguvumiem apmeklējot Denijas Džonsones semināru. Atbildu, ka semināra laikā varēju nostiprināt esošās zināšanas un apgūt specifiskas nianses par vadības teoriju, procesu vadību un problēmu pārvaldību, kas ir noderīgas zināšanas, man ieņemot izpilddirektora amatu un saskaroties ar jaunām pašvaldības pārvaldības jomām un to sniegtajiem izaicinājumiem. Tāpat apguvu stratēģisko plānošanu, kas man kā vadītājam ļauj uz nozarēm paskatīties praktiskāk un arī ilgtermiņā".

Viens no tiem pašvaldības darbiniekiem, kurš neapmeklēja semināru, bija Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

"Man nebija tāda vajadzība".

Taču seminārā piedalījās pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

"Ja darbinieks uzskata, ka viņam to vajag, es neiebilstu".

Pēc Jirgena sacītā, Lazdānam ir "ļoti laba teorētiskā bāze un arī prakse tehniskās lietās lielu pasākumu rīkošanā", bet, kā uzskata pārvaldes vadītājs, Džonsones seminārs varētu palīdzēt turpmāk gan ar mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu, gan mārketinga un menedžmenta jautājumos, strādājot administratīvā darbā pašvaldībā.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne sniedza arī šādu informāciju:

"Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas darbinieki regulāri apmeklē dažādus kursus un seminārus – gan bezmaksas, kurus organizē dažādu projektu ietvaros vai kurus organizē asociācijas, ministrijas u.c., gan arī maksas apmācības. Šogad darbinieki ir piedalījušies vairākos maksas semināros, piemēram, "Administratīvo resursu izlietošanas lietderība pašvaldībā", "Personas datu aizsardzība", "Maksas pakalpojumu organizēšana un sniegšana pašvaldībās",  "Iekšējās kontroles sistēma pašvaldībā", "Uzņēmumu finanšu analīze", "Prezentāciju veidošana",  "Prasības būvizstrādājumiem un to atbilstību apliecinošie dokumenti" utt. Šā gada deviņos mēnešos uz 115 pašvaldības administrācijā strādājošajiem apmācībās ir iztērēti 4282 eiro, kas ir vidēji 37 eiro uz vienu darbinieku".