Šodien mācības klātienē atsāk 1. – 3. klašu skolēni, tāpēc piektdien steidzamā kārtā Liepājas valstspilsētas domes sēdē tika pieņemts lēmums par 100% un 50% maksas atvieglojumu piešķiršanu sabiedriskajā transportā šo klašu grupām.

Taču Ministru kabineta rīkojums paredz, ka pašvaldība var lemt par sabiedriskā transporta biļešu kompensēšanu arī ārstniecības personālam, izglītības iestāžu, sociālās aprūpes, valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem. Cilvēkiem, kuri šobrīd dodas pildīt darba pienākumus neatkarīgi no valstī noteiktās ārkārtējās situācijas un visiem izrietošajiem ierobežojumiem. Tādēļ LRA/ biedrības "Liepājnieki" deputāti domes sēdē ierosināja maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā piešķirt arī pārējām Ministru kabineta rīkojumā noteiktajām grupām, portālu informēja biedrība "Liepājnieki" komanda.

Biedrības "Liepājnieki" biedrs, domes deputāts, traumatologs - ortopēds, mugurkaula ķirurgs Agris Mertens: "Šobrīd jo īpaši no ārstniecības jomas darbiniekiem mēs prasām un sagaidām daudz, tādēļ būtu tikai cilvēcīgi panākt pretī, nodrošinot zināmu atbalstu no pašvaldības puses. Ir ļoti svarīgi, lai cilvēki, kuri nesavtīgi dienu dienā strādā, lai vistiešākajā veidā mazinātu vīrusa "Covid-19" ietekmi, sajustu, ka viņu darbs ir novērtēts. "

Diemžēl šobrīd Liepājas valstspilsētas pašvaldības saistošie noteikumi neparedz piešķirt maksas atvieglojumus nedz ārstniecības personālam, nedz izglītības iestāžu, sociālās aprūpes, valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem, bet biedrības "Liepājnieki" biedrs, domes deputāts Jānis Vilnītis domes sēdē lūdza izpilddirektoram Ronaldam Fricbergam izpētīt visas iespējamās biļešu kompensēšanas iespējas. Diskusijas pašvaldībā turpināsies arī šodien.

Jānis Vilnītis: "Paldies deputātiem, kas atsaucās šim aicinājumam – šodien darba grupā uzklausīsim izpilddirektora ziņojumu, diskutēsim un meklēsim kopīgi iespēju, kā sniegt no pašvaldības puses šādu emocionālu un praktisku atbalstu medmāsām, policistiem, Sociālā dienesta darbiniekiem, pedagogiem un citiem, kas šobrīd strādā "frontes pirmajā līnijā"."