Deputāti ceturtdien pulcējās uz pēkšņi sasaukto domes ārkārtas sēdi, lai apstiprinātu Gada un Goda liepājnieku sarakstu. Neiztika bez diskusijas.

Izskatīšanai domes sēdē bija iesniegts Apbalvojumu konsultatīvās komisijas sagatavotais lēmuma projekts "Par Liepājas apbalvojumu piešķiršanu". Saskaņā ar to, paredzēts piešķirt augstāko Liepājas apbalvojumu – titulu "Goda liepājnieks 2012" – Edgaram Ernestsonam par mūža ieguldījumu tenisa sporta veida attīstībā un talantīgu jauno sportistu sagatavošanu Latvijas un pasaules mērogā, kā arī piešķirt titulu "Gada liepājnieks 2012" Ingrīdai Lūrei, Mārtiņam Kalitam, Ilzei Durņevai, Uldim Marhilēvičam, Egilam Kupšim, Poļinai Jeļizarovai, Matīsam Burģim, Kristīnei Rozei, Jurim Raķim, Pēterim Trupam, Andrai Manfeldei, Dagnim Drullim un Ainaram Jermačenko, Ilzei Valcei, Tatjanai Beļikovai, Ilzei Balodei.

Komisija arī lēmusi piešķirt domes pateicības rakstu Aelitai Antonovai, Sandrai Šēniņai, Austrai Gūtmanei, Astrai Ziemelei un Dinai Jaunzemei.

Savukārt par populārāko no Gada liepājniekiem balsojumā domes mājaslapā atzīta Ingrīda Lūre.

Kā portālu informēja Ivars Kesenfelds, deputāts Jānis Vilnītis, lai gan atzinis, ka visi, kam piešķirts goda nosaukums, ir cienījami cilvēki, norādījis, ka neatbalsta metodi, kā tas tiek darīts. "Uzskatu, ka pilsētnieku līdzdalība šajos lēmumos ir maza – agrāk cilvēki balsoja, bet tagad tas ir pārvērties par formālu pasākumu, atzinis Vilnītis"

Ivars Kesenfelds, kuram arī nebija iebildumu pret to, ka konkrētajiem cilvēkiem piešķirts goda nosaukums, izteica priekšlikumu publicēt izvirzīto kandidātu un iesniedzēju sarakstu. "Vai kādā masu medijā nevarētu nopublicēt visus tos, kuri tika pieteikti nominācijai? Tā būtu interesanta informācija. Un par katru komisijas locekļa balsojumu, lai cilvēki to zinātu."  

Kesenfelds atzina, ka "ir mazliet dīvaini, ka komisijas sastāvā ir cilvēki, kuri balso par sava uzņēmuma darbiniekiem, piemēram, Andžils Remess".

"Muļķīgi izskatās, ka viņš katru gadu lobē savus cilvēkus," uzskata deputāts.

Ja nominanti un komisijas balsojums netiks publiskoti, "tas radīs varbūtību, ka dome manipulē ar komisiju, domāju, ka tas jāizdara, ja nē, gribētos zināt iemeslus," pauda Kesenfelds.

Viņš arī uzskata, ka "domei nav izdevīgi atsākt bijušo tradīciju, kad par Gada liepājniekiem kļuva cilvēki, kas saņēmuši iedzīvotāju lielāko atbalstu".

Komisijas vadītājas Silvas Goldes arguments bijis, ka par visām prestižām balvām lemj kompetenta žūrija, tāpēc arī par Gada un Goda liepājniekiem jālemj tieši komisijai, kuras sastāvā ir 13 "zinoši un kompetenti cilvēki".

Ivaram Kesenfeldam savukārt ir cits viedoklis: "Žūrija lemj par kino festivālos piešķiramajām balvām, bet šeit ir runa par Liepājas Goda un Gada liepājniekiem."