Par VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, bet par jauno valdes locekli apstiprināts Liepājas domes deputāts Vilnis Vitkovskis.

Par aģentūru LETA informēja kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis.

Vitkovskis ir Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes loceklis un Autoceļu un sabiedriskā transporta komisijas loceklis kopš 2013.gada jūlija. Vitkovskis ir arī Liepājas domes deputāts, kā arī Liepājas pilsētas domes pastāvīgās Attīstības komitejas priekšsēdētājs. Iepriekš viņš bijis projektu vadītājs liela mēroga transporta un pilsētas infrastruktūras projektiem Liepājas pilsētas attīstības pārvaldē. Arī Vitkovskim ir maģistra grāds biznesa vadībā.

Nešpors un Vitkovskis stājas amatos no šodienas, 24.novembra. Darbu uzņēmuma valdē turpina Anastasija Udalova un Oskars Zemītis.

Jau vēstīts, ka 1.augustā no amata atkāpās LAU valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs, kurš šo amatu ieņēma kopš 2011.gada novembra. Novembrī amata pilnvaru termiņš beidzas LAU valdes loceklim un valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam Guntim Karpam.

LAU izveidots 2006.gada 6.jūnijā, apvienojot četras kapitālsabiedrības – AS "Centrālā reģiona ceļi", AS "Latgales ceļi", AS "Kurzemes ceļi", AS "Vidzemes ceļi". LAU ir stratēģisks valsts autoceļu infrastruktūras uzturēšanas uzņēmums, kas nodrošina valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu, pašvaldību maģistrālo, tranzītu ielu un citu autoceļu ikdienas uzturēšanu, kā arī būvmateriālu - dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts – ražošanu.