30.novembris ir pēdējā darba diena apgāda "Valters un Rapa" grāmatu veikalam Liepājā, kas nomāja telpas Latviešu biedrības namā – par vēl vienu tukšu telpu Liepājas centrā vairāk.
Biedrības nama un grāmatu veikala pastāvīgie apmeklētāji jau būs pamanījuši, ka šonedēļ bija slēgta arī Biedrības nama kafejnīca, kas savukārt telpas nomāja no "Valtera un Rapas".
Kā pastāstīja "Valtera un Rapas" padomes priekšsēdētājs Zigmunds Spāde, dzimis liepājnieks, tāda ir apgāda koncepcija – grāmatu veikals visur ir kopā ar kafejnīcu.
"Valters un Rapa" savu grāmatnīcu Liepājā atvēra 2007.gadā, un tā darbojās visus pēdējos 11 gadus.
"Bijām laimīgi atgriezties mājās (arī apgāda valdes priekšsēdētājs Ronalds Narņickis ir liepājnieks), diemžēl neiznāca ilgi palikt," atzina Spāde. Jautāts par aiziešanas iemesliem, Spāde komentēja īsi: "Visa pamatā ir ekonomika..."
Kādreizējais liepājnieks gan pieļāva, ka nākotnē vēl iespējama arī atgriešanās, taču par to runāšot tikai tad, ja un kad tā tiešām notiks. Bet tikšanās ar liepājniekiem būšot jau visai drīz, jo apgāds plāno Liepājā atvērt vienu no saviem topošajiem izdevumiem, kam esot saistība ar Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, atklāja Spāde.
Apgāds "Valters un Rapa" jau agrāk ir izdevis virkni liepājnieku grāmatu, un vēl nesen – augustā – Liepājas muzejā vēra vaļā Ērika Kūļa un Vernera Bokuma kopdarbu "Zūdošais un paliekošais", bet pirms tam – norvēģa Terjes Bindera "Kur piedzimst vējš", Irinas Tīres "Liepāju grafikās", Imanta Lancmaņa un P. M. Berči mazmeitas Angelikas Berči grāmatu "Bertschy".
Latviešu biedrības nama vadītāja Vita Hartmane portālam sacīja, ka atbrīvojušos telpu nomas tiesības visticamāk, tiks izsolītas, jo tā prasa Ministru kabineta noteikumi par valsts un pašvaldības mantas iznomāšanas kārtību.
"Ja pašvaldība nolemj, ka telpas tai nepieciešamas kādas funkcijas deleģēšanai kādai no savām iestādēm, tad izsole nav jārīko, bet manuprāt, šīs telpas vispiemērotākās ir komercdarbībai, kā to jau bija paredzējis ēkas arhitekts Jānis Blaus," sacīja Hartmane.