"Romas dārza" pagalmā atvasaras saulē ar Ivaru dzerot Reinas ielejas baltvīnu, priecājamies par perfekti atjaunoto Pētera I namiņu Kungu ielā. Šoreiz cepuri nost mūsu pašvaldībai un arhitektei Liesmai Markovai par izcili veikto un uzraudzīto projektu. Šis ir arī tas gadījums, kad Liepājas domes stūrmaņus ir vērts uzslavēt par reālu un pienācīgu attieksmi pret Liepājas koka arhitektūru un vēsturi ne tikai vārdos, bet šoreiz arī naudā.

Namiņa atjaunošanā ir ielikta branga summa – vairāk nekā 3200 eiro par vienu kvadrātmetru ieskaitot pagrabu.

Tā kā Pētera I namiņš nu jau ir kļuvis par Liepājas muzeja struktūrvienību, Liepājas muzejniekiem ar Daci Kārklu vadībā būs vēl rūpju gana, līdz šis unikālais ,,koka templis" taptu par tūristu magnētu pilsētā.

Tiktāl jau viss būtu labi. Bet nejauši dzirdētais pie Pētertirgus sēņu galda mums ar Ivaru tomēr optimismu nerada. Izrādās, ka mūsu Kungu ielas 24 namiņā ar domnieku svētību ir ieviesta it kā divvaldība. Tagad šo namiņu faktiski stūrējot divas priekšnieces: muzeja direktore Kārklas kundze un SIA "Liepājas latviešu biedrības nama" direktore Vita Hartmanes kundze kā šī īpašuma apsaimniekotāja – skaitītāju nolasītāja. Pēdējā persona sabiedrībā it kā uzturot mītu, ka viņa šī namiņa pārbūvi un restaurāciju esot uzprojektējusi kopā Markovas kundzi…

Lai arī kā tur būtu, tas īsti normāli neizklausās. Par šo situāciju, mūsuprāt, Herberts Laukšteins varētu uzvest komēdiju, kurā mēs ar Ivaru noteikti pieteiktos par dramaturgiem.

Bet, ja nopietni, tad, cik mums zināms, šīm divām dāmām nav saprašanās pat visvienkāršākajos jautājumos, kur nu vēl, piemēram, par Pētera I cirvja kopijas vērtību!

Mūsuprāt, lai šai namiņā ātrāk ienāktu pirmie apmeklētāji, būtu nepieciešamas divas lietas: mēram Gunāram vajadzētu "izsaukt" kultūras šefu Ati Deksni "uz tepiķa" un dot uzdevumu nosertificēt muzeja darbiniekus ūdens, gāzes un elektrības patēriņa rādījumu nolasīšanai. Savukārt Vitai Hartmanei mīļā miera labad kā pašatzītai praktiķei un ekspertei nekustāmā īpašumu apsaimniekošanā varētu piedāvāt kādu atbilstošu amatu domes Nekustamo īpašuma pārvaldē vai arī kādu citu viņas cienīgu nodarbošanos.