Pašvaldība nolēmusi telpās, kur agrāk atradās "Valtera un Rapas" grāmatnīca, ievietot Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroju, rezervēti arī 35 000 eiro remontam.

irliepaja.lv pastāstīja Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) vadītāja Inta Šoriņa, visdrīzāk pārcelšanās uz Latviešu biedrības nama otru spārnu notiks rudenī, jo pie sliekšņa ir aktīvā tūrisma sezona (no 1.aprīļa mainīsies arī biroja darba laiks – uz vasaras režīmu) un biroja speciālistiem būs darba pilnas rokas, lai apkalpotu tūristus, un nebūs laika domāt par pārcelšanos. Savukārt SIA "Liepājas latviešu biedrības nams", kam pašvaldība budžeta grozījumos piešķīrusi 35 000 eiro LRTIB paredzēto telpu remontam, varēs visu vasaru nodarboties ar telpu savešanu kārtībā.

Kā portālam pavēstīja Šoriņa, ideja par LRTIB pārcelšanos ir viņas iniciatīva, un tā tikusi izteikta jau pērnajā rudenī, saņemot arī pašvaldības atbalstu.

"Pēdējo četru gadu laikā biroja darba apjoms gandrīz dubultojies mums uzticēto mārketinga kampaņu dēļ, kā arī tāpēc, ka vismaz par 30 % pieaudzis apkalpojamo tūristu skaits. Līdz ar to mums ir akūta nepieciešamība pēc sakārtotām telpām," pastāstīja Šoriņa.

Šobrīd biroja vienā telpā paralēli strādājot pieci cilvēki, arī klientu apkalpošanas zāle ar tajā izvietoto tūrisma informāciju, suvenīriem un nomas velosipēdiem no biroja telpām nodalīta tikai ar "simbolisku stikla sienu".

"Tā sakritis, ka blakus atbrīvojās telpas, kas mums visādā ziņā ir ļoti piemērotas – tās ir lielākas, un tieši šie 46 kvadrātmetri atrisinātu mūsu vajadzības gan pēc sanāksmju telpas, gan normāla darba ritma. Turklāt zem pirmā stāva telpām apakšā ir arī pagrabs, kur varēsim glabāt mūsu inventāru."

Līdz ar LRTIB pārcelšanos uz bijušajām grāmatnīcas telpām atbrīvosies biroja pašreiz aizņemtais ēkas Rožu laukumā 5/6 pirmā stāva spārns.

Janvāra sākumā, atbildot uz irliepaja.lv jautājumu, kas notiks ar brīvajām telpām Rožu laukumā 5/6, pašvaldība informēja: "Šobrīd tiek meklēti risinājumi un apspriesti varianti, kā optimālāk izkārtot pašvaldības iestādes. Sakarā ar to, ka pagaidām telpu jautājums vēl ir procesā un nav pieņemts gala lēmums par piemērotāko risinājumu, un ņemot vērā to, ka SIA "Liepājas Latviešu biedrības nams" telpas pieder pašvaldībai, šobrīd brīvās telpas, kuras agrāk nomāja grāmatnīca "Valters un Rapa", netiek izsolītas izsolē, bet tiks sagaidīts kopīgais lēmums par pašvaldības iestāžu atrašanās vietu un, iespējams, kāda no tām varētu nomāt konkrētās telpas".

Jau vēstīts, ka 2018. gada pēdējā domes sēdē 20.decembrī deputāti apstiprināja jaunu SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" telpu nomas pakalpojumu maksas cenrādi. Neilgi pirms tam telpas Rožu laukumā 5/6 atstāja ilggadējais nomnieks – apgāda "Valters un Rapa" grāmatu veikals.