Meldru un Dūņu ielas industriālajā teritorijā uzsākta "Lesjofors Springs LV" rūpnīcas būvniecība, bet projektēšanas stadijā ir vēl trīs rūpnīcas un loģistikas centri, informē Liepājas SEZ.

Uzņēmums "Lesjofors Springs LV" savu ražotni Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā atvēra pirms 15 gadiem. Tas nodarbina vairāk kā 150 cilvēkus un ražojot dažādas atsperes un citas metāla detaļas. Kā jaunās rūpnīcas būvniecību skaidro LSEZ SIA "Lesjofors Springs LV" direktors Ingars Jaunzems, pakāpeniski pieaugot apgrozījumam un darbinieku skaitam, esošajos – kopumā 7,5 tūkst. kvadrātmetru, uzņēmumam kļuvis par šauru.

"Esam atraduši finansējumu jaunas rūpnīcas būvniecībai, varam to atļauties un arī valsts nodokļu politika to veicina. Varam attīstīt paši savas rūpnīcas būvniecību." Jaunā ražotne Dūņu ielā 4, Liepājā plānota 11,5 tūkst. kv.m platībā.

Meldru/ Dūņu ielas industriālās teritorijas, piesaistot ES struktūrfondu finansējumu, tika sakārtotas 2014./2015. gadā. Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis uzsver, ka agrāk šeit bija šaura grantēta iela. Tikai pēc ielas izbūves un komunikāciju ievilkšanas šī teritorija ir kļuvusi pievilcīga, un tāpēc arī šeit ir uzsākta ražotnes būvniecība, bet vēl vairākas šobrīd atrodas dažādās projektēšanas stadijās.

Šāda pat vēsture ir blakus esošajai Satiksmes ielai, kuras vietā pirms 20 gadiem auga niedres. Tagad tā ir pilnībā apbūvēta – autotirgotāji, CSDD Liepājas nodaļa un arī LSEZ kapitālsabiedrības "EURO DK" jaunā ēka, kurā izvietots uzņēmuma loģistikas centrs un biroja telpas. Liepājas SEZ uzņēmums "EURO DK" darbojas informācijas tehnoloģiju jomā, realizējot aprīkojumu vadu un bezvadu tīklu ierīkošanai. Šobrīd uzņēmums veic eksportu uz vairāk nekā 150 valstīm un tā klientu vidū ir vairāk nekā 5 tūkstoši uzņēmumu visā pasaulē.

Tā kā Satiksmes ielā un Meldru/ Dūņu ielas industriālajā teritorijā visas teritorijas jau ir iznomātas, Liepājas SEZ pārvalde uzsāka attīstīt teritorijas turpat blakus esošajā Meldru ielā – šobrīd noslēgts pirmais nomas līgums ar uzņēmumu "ICS Property", kura uzbūvētajā ēkā atradīsies metāla virsmas apstrādes ražotne. Šāda uzņēmuma izveide Liepājā paaugstinās Liepājas metālapstrādes uzņēmumu iespējas veikt dažādu izstrādājumu virsmas apstrādi šeit pat Liepājā, nevedot tos uz citām pilsētām.

Meldru ielas attīstība sasaucas arī ar "Liepājas industriālā parka" koncepciju, ko atbilstoši pērngad noslēgtajam nodomu protokolam plānots izveidot uzņēmuma "Liepājas metalurgs" bijušajā teritorijā. Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis: "Meldru iela faktiski ir robeža teritorijai, kura savulaik tika uzskatīta par Metalurga teritoriju. Lai sāktu šo industriālo rajonu iedzīvināt, izlēmām sākt attīstību no Meldru ielas puses, sakārtojot šīs teritorijas, kur ar minimālām investīcijām iespējams jau tagad sākt būvēt ražotnes – šeit jau ir nepieciešamās inženierkomunikācijas, ielu tīkls, sabiedriskā transporta satiksme, un blakus kaimiņos veiksmīgi strādā daudzi uzņēmumi."