Dūņu ielā 4 ekspluatācijā nodota "Lesjofors" grupas ražošanas ēka.


Būvvaldes komisija, izvērtējot būvdarbu atbilstību projektam, institūciju atzinumus, kā arī sertifikācijas dokumentāciju, 28. februārī atzina jauno būvobjektu par derīgu ekspluatācijai, portālu informēja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Būvprojekts īstenots viena gada laikā.

Dūņu ielā 4 ir izveidota divstāvu ražošanas ēka 11 342,4 m2 platībā, kā arī izbūvētas nepieciešamās inženierkomunikācijas – ūdens, kanalizācija, lietusūdens kanalizācija, elektrība, veikta teritorijas labiekārtošana ar cieto segumu (autostāvvietām) un zālienu 9933 m2 platībā un žoga izbūve ap visu teritoriju vairāk nekā 600 m kopgarumā.

Uz jauno ražošanas ēku būvprojekta pasūtītājs LSEZ SIA "Lesjofors Springs LV" pārcels savu ražotni no Kapsēdes ielā 2, kur uzņēmums līdz šim nomāja vairākas telpas no Liepājas Biznesa centra, taču turpmākajai attīstībai tās bija kļuvušas par šauru.


Dūņu ielā 4 darba vietas būs līdz 200 darbiniekiem, šobrīd LSEZ SIA "Lesjofors Springs LV" un otrajā grupas uzņēmumā LSEZ SIA "Lesjofors Gas springs" kopā strādā 150 darbinieki.

"Mēs nepārtraukti investējam līdzekļus jaunāku, modernāku un ātrāku ražošanas iekārtu iegādē, tādas uzstādīsim arī jaunajā ražotnē. Jaunā ēka ir rūpīgi plānota un izveidota tā, lai būtu īpaši parocīga mūsu ražošanas specifikai un ļautu strādāt vēl efektīvāk," uzsver LSEZ SIA "Lesjofors Springs LV" direktors Ingars Jaunzems.

Abos "Lesjofors" grupas uzņēmumos Liepājā kopumā katru gadu tiek saražots vairāk nekā 6000 artikula numuru dažādu produktu, nereti tie atkārtojas vairākas reizes gada laikā, līdz ar to darbs ir dinamisks un interesants, uzskata Jaunzems.


"Produktivitāte liela apjoma daudzveidīgu produktu ražošanā vienmēr ir izaicinājums, tāpēc jaunās telpas ir ilgi lolots solis mūsu attīstībā," vēl piebilst direktors.

"Lesjofors Springs LV" LSEZ SIA ir lielākais un modernākais atsperu ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs. Uzņēmums kopš 2003. gada Liepājā ražo atsperes un štancētas detaļas, kā arī izplata "Lesjofors" grupas uzņēmumu ražoto produkciju.

Savukārt otrs uzņēmums "Lesjofors Gas springs" LSEZ SIA ražo gāzes atsperes gan industriālam pielietojumam, gan automašīnām.

Liepājas uzņēmumi pakalpojumus sniedz klientiem Baltijas tirgū un savu produkciju  eksportē uz Skandināvijas valstīm, Centrāleiropu, Brazīliju, ASV, Ķīnu, Indiju, Malaiziju u.c. valstīm.

Uzziņa

Jaunas ražošanas ēkas būvniecība Dūņu ielā 4
Pasūtītājs: LSEZ SIS "Lesjofors Springs LV
Būvdarbu veicējs: SIA "AMG montāža"
Būvdarbi: sākti 22.01.2019, pabeigti 17.02.2020
Būvprojekts: Ivars Tomsons
Kopējās būvprojekta izmaksas: aptuveni 6 000 000 EUR