Elektrosadales un kontroles iekārtu ražotājs SIA "AE Partner" pagājušajā gadā strādāja ar 44,734 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,2% vairāk nekā 2018.gadā, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 16,5% un bija 1,37 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn produkcija pārdota visā pasaulē, bet aktīvo klientu skaits pieaudzis no 69 klientiem 2018.gadā līdz 87 klientiem 2019.gadā.

"AE Partner" pamatprodukcija ir elektrotehniskās sadales skapji jeb vadības ierīces, kuras izmanto lidostās, ostas un sauszemes transporta termināļos, automatizētajās ražotnēs. Visa produkcija pamatā tiek eksportēta. Līgumi ir noslēgti par ierīču piegādi klientiem ASV, Austrālijā, Saūda Arābijā un daudzās Eiropas valstīs.

Pagājušajā gadā uzņēmuma darbinieku skaits tika samazināts par 55 un gada nogalē "AE Partner" strādāja 371 darbinieks.

2018.gadā "AE Partner" strādāja ar 44,186 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,64 miljonu eiro peļņu.

"AE Partner" vienīgais īpašnieks ir Dānijas uzņēmums "AE Partner". Liepājā uzņēmums strādā kopš 2005.gada. Sākumā uzņēmuma ražotne ar citu nosaukumu tika izveidota Kapsēdes ielas biznesa centrā, kur bija iespēja telpas iznomāt. Pēc izaugsmes vairāku gadu garumā uzņēmuma īpašnieki pieņēma lēmumu paplašināties un ražotni pārcelt uz piemērotākām telpām, 2014.gadā izveidojot automātisko sistēmu ražotni bijušajā "Kurzemes bekona" gaļas pārstrādes kompleksā.

"AE Partner" pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Dānijas pilsoņi Klauss Ravns un Mihaels Holms.