Elektrosadales un kontroles iekārtu ražotājs SIA "AE Partner" pagājušajā gadā strādāja ar 55,808 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,5% vairāk nekā 2020.gadā, bet uzņēmuma peļņa auga par 51,1% un bija 3,861 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.


Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn produkcija pārdota visā pasaulē, bet aktīvo klientu skaits pieaudzis no 89 klientiem 2020.gadā līdz 118 klientiem 2021.gadā.


"AE Partner" pamatprodukcija ir elektrotehniskās sadales skapji jeb vadības ierīces, kuras izmanto lidostās, ostas un sauszemes transporta termināļos, automatizētajās ražotnēs. Visa produkcija pamatā tiek eksportēta.


Vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gadā globālā "Covid-19" krīze turpināja ietekmēt uzņēmējdarbības vidi. Komponenšu un izejvielu globālo piedāvājumu ir traucējis mikroshēmu ražošanas un piegādes samazinājums apvienojumā ar būtiski palielinātu pieprasījumu. Neskatoties uz šiem būtiskajiem ierobežojumiem, uzņēmums ir spējis veikt un attīstīt savu darbību ciešā sadarbībā ar saviem partneriem – gan klientiem, gan piegādātājiem.


Uzņēmums ir veicis lielus ieguldījumus izejvielu krājumu un nepabeigto ražojumu apjoma palielināšanā. Optimizējot iepirkumu procesus, uzņēmums ir spējis nodrošināt savu klientu pieaugošo pieprasījumu un pasūtījumu apjomu, teikts vadības ziņojumā.


Pagājušajā gadā uzņēmuma darbinieku skaits tika palielināts par 107 un gada nogalē "AE Partner" strādāja 463 darbinieki.


2020.gadā "AE Partner" strādāja ar 47,899 miljonu eiro apgrozījumu un guva 2,555 miljonu eiro peļņu.


"AE Partner" vienīgais īpašnieks ir Dānijas uzņēmums "AE Partner". Liepājā uzņēmums strādā kopš 2005.gada. Sākumā uzņēmuma ražotne ar citu nosaukumu tika izveidota Kapsēdes ielas biznesa centrā, kur bija iespēja telpas iznomāt. Pēc izaugsmes vairāku gadu garumā uzņēmuma īpašnieki pieņēma lēmumu paplašināties un ražotni pārcelt uz piemērotākām telpām, 2014.gadā izveidojot automātisko sistēmu ražotni bijušajā "Kurzemes bekona" gaļas pārstrādes kompleksā.


"AE Partner" pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Dānijas pilsonis Klauss Ravns.