Būvvaldes komisija ekspluatācijā pieņēmusi SIA "AE Partner" elektronisko iekārtu ražotni, kas atrodas Bijušajā gaļas pārstrādes cehā Ganību ielā 1/3.

Tur ir veikta pamatīga telpu renovācija, izveidojot elektrotehniskās ražotnes montāžas cehu, noliktavas, kantora, iekārtu projektēšanas un citas telpas, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Renovācija veikta 6000 kvadrātmetru lielā platībā (elektrotehniskā ražotne – 4 353,2 kv.m; noliktava – 1640,1 kv.m). Ražotne kopumā aizņem četrus stāvus, pagalma pusē atrodas izejmateriālu noliktavas un taras ražošanas cehs.

Ražotnes un noliktavu korpusos izbūvētas jaunas nepieciešamās inženierkomunikācijas, iekārtota darbinieku ēdnīca, sanitārās un citas telpas.

Būvobjekta renovācija uzsākta 2013.gada maijā – pēc tam, kad uzņēmums izsolē iegādājās bijušo gaļas pārstrādes cehu. Tā kā agrāk šīs telpas bija piemērotas pārtikas ražotnei, tad, lai šeit varētu sākt strādāt SIA "AE Partner", tika demontētas liekās starpsienas, komunikācijas un citi vairs nederīgie būvelementi.

Objektā kopumā investēti EUR 1 398 435,89 (LVL 982 826,34). Ražotnes renovācijas galvenais uzņēmējs bija SIA "LCVT", kas ir izstrādājis arī būvprojektu.

Pašlaik SIA "AE Partner" nodarbina130 cilvēkus, galvenokārt liepājniekus, bet šeit strādā arī cilvēki no Vaiņodes, Priekules, Aizputes. Ražotnē un noliktavās pamatā strādā gados jauni cilvēki ar tehnisko izglītību. Uzņēmums darbiniekus, ja nepieciešams, apmāca arī papildus, uz vietas.

SIA "AE Partner" pamatprodukcija ir elektrotehniskās sadales skapji jeb vadības ierīces, kuras izmanto lidostās, ostas un sauszemes transporta termināļos, automatizētajās ražotnēs. Visa produkcija pamatā tiek eksportēta. Līgumi ir noslēgti par ierīču piegādi klientiem ASV, Austrālijā, Sauda Arābijā un daudzās Eiropas valstīs.

Uzņēmumam ir arī neliela blakus produkcijas ražotne no citas jomas – piederumi makšķerniekiem ar zīmolu "PROsportfisher". Tir ir materiāli, no kuriem katrs makšķernieks pats var izgatavo makšķerēšanas apstākļiem vispiemērotāko ēsmu savai "sapņu zivij".

SIA "AE Partner" ir Latvijas uzņēmums ar dāņu kapitālu. Liepājā uzņēmums strādā kopš 2005.gada. Sākumā uzņēmuma ražotne, tiesa, ar citu nosaukuma, tika izveidota un izvietota Kapsēdes ielas Biznesa centrā, kur bija iespēja telpas iznomāt. Pēc veiksmīgās izaugsmes vairāku gadu garumā, uzņēmuma īpašnieki pieņēma lēmumu paplašināties un ražotni pārcelt uz citām, piemērotākām telpām.