Šonedēļ Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde godina savus atbalstītājus – uzņēmumus, biedrības, pašvaldības un izglītības iestādes, kā atzinību par viņu ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā pasniedzot Aizsardzības ministrijas apbalvojumus, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina..

"Zemessardzes atbalstītāju skaits ar katru gadu pieaug, un daudziem atbalsts Zemessardzei ir kļuvis par neatņemamu dzīves daļu,iesaistoties visaptverošas valsts aizsardzības īstenošanā. Apbalvojuma pasniegšana ir iespēja atskatīties uz kopīgi paveikto, lai stiprinātu Latvijas valsts drošību un aizsardzību," uzsvēra pulkvedis A.Rieksts.

Aizsardzības ministrijas apbalvojumu "Goda raksts" Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes atbildības teritorijā saņēma pieci aktīvākie un atsaucīgākie Zemessardzes atbalstītāji, kuri izvirzīti šajās nominācijās: "Uzņēmums, kas ir atbalstījis Zemessardzi kopumā", "Uzņēmējs "Zemessardzes veterāns"", "Biedrība "Atbalsts zemessargiem"", "Uzņēmējs "Zemessardzes stiprinātājs"" un Mācību iestāde" Izglītotājs par Zemessardzi"".

Ventspils Brīvdabas muzejs saņems apbalvojumu nominācijā "Uzņēmums, kas ir atbalstījis Zemessardzi kopumā", A/S "Latvijas Valsts meži" Ziemeļkurzemes reģions – nominācijā "Uzņēmējs "Zemessardzes veterāns", Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sporta centrs – nominācijā "Uzņēmējs "Motivētājs"", uzņēmums "Bucher Municipal" – nominācijā "Uzņēmējs "Zemessardzes stiprinātājs"", Latvijas Universitātes Meža fakultāte – nominācijā "Mācību iestāde "Izglītotājs par Zemessardzi"".

Tāpat 30 Kurzemes uzņēmumi, pašvaldības, izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas saņems pateicības rakstus par pērn sniegto atbalstu Zemessardzei.

44.kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris pasniedza Aizsardzības ministrijas pateicības rakstus sekojošiem Zemessardzes atbalstītājiem Liepājā: LSEZ "Terrabalt" (uzņēmums, kas ir atbalstījis Zemessardzi kopumā), "AE Partner" (uzņēmējs – motivētājs), SIA "Rumba Tours" (uzņēmējs – Zemessardzes stiprinātājs), Liepājas dome (pašvaldība – aktīvais Zemessardzes atbalstītājs).

Uzņēmumi, iestādes un nevalstiskās organizācijas apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.

Zemessardzes atbalstītāju godināšana jau ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju, ko Aizsardzības ministrija aizsāka 2017.gadā, lai pateiktos uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kuras sniedz nozīmīgu ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā.