Būvvaldes komisija ekspluatācijā pieņēmusi ražošanas ēkas būvniecību un transformatora apakšstacijas novietošanu Vecajā ostmalā 10. Kopējās izmaksas  – 1 835 852 eiro.

Komisija ceturtdien, 23.maijā, izvērtēja institūciju atzinumus, būvdarbu atbilstību projektam, iekārtu montāžas, izmēģinājuma, regulēšanas, sertifikācijas dokumentāciju un atzina būvobjektu par derīgu ekspluatācijai, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Vecajā ostmalā 10 viena gada laikā ir uzbūvēta angāra tipa ražošanas ēka un pie tās novietota transformatora apakšstacija. Pirms šiem būvdarbiem veikta jaunbūves teritorijas sakārtošana – nojauktas divas nevajadzīgas un degradējušās ēkas.

Angārs ir būvēts kā vientāva apjoms vairāk nekā 3300 kvadrātmetru platībā, ar divslīpju jumtu, iekšpusē uzstādīti moduļu bloki divos stāvos ar sanitārajiem mezgliem, dušām un darbinieku ģērbtuvēm.

Angāra austrumu puses sānā izbūvēta rampa izejvielu un gatavās produkcijas transporta apkalpošanai.

Ražotnes būvē izmantots betons, metāla konstrukcijas, sendviču paneļi (sienās un uz jumta), koka dēļi, PVC un alumīnija konstrukciju logi un durvis, industriālie vārti.

Ražotnes vajadzībām izbūvētas visas nepieciešamās inženierkomunikācijas (ūdens, kanalizācija, lietusūdens kanalizācija, elektrība) un veikta pieguļošās teritorijas labiekārtošana, izveidojot transporta brauktuves, gājēju ietves, zālienu.

Ēkas būvniecībai piesaistīti privātie kredīta līdzekļi.

Angārā, kā pastāstīja pasūtītāju pārstāvis, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) SIA "Vecās Ostmalas Biznesa Parks" saimniecības vadītājs Mārtiņš Lejnieks, varēs strādāt no 125 līdz 150 cilvēku. Šeit notiks elektropaneļu ražošana. Jauno telpu nomnieks, uzņēmums SIA "AE Partner", tehnoloģisko līniju uzstādīšanu un ražotnes iekārtošanu uzsāks tuvākajā laikā.    
                    
Biznesa parks pirms dažiem gadiem ir izveidots bijušā kokapstrādes kombināta "Baltija" un mēbeļu rūpnīcas "Erke" teritorijā. Vairāk nekā trīs hektārus plašajā zemesgabalā, kas pirms dažiem gadiem kopumā bija nekopts un neizmantots, tagad divās plašās un pārbūvētās ēkās izvietojušās ražotnes un biroji. Nesen ir uzsākta un šobrīd turpinās vēl vienas ēkas korpusa pārbūve – par noliktavu.

M. Lejnieks skaidro, ka biznesa parks tuvākajos gados plānojis attīstīt vēl divas lielizmēra ražotnes, tām piesaistot Eiropas savienības līdzfinansējumu. Kopumā šajā teritorijā būšot sešas plašas ēkas ar nepieciešamo infrastruktūru, kurās uzņēmumiem, kas to vēlēsies, izvērst ražošanu un pakalpojumus.

Pagājušajā gadā ar pašvaldības atbalstu Vecās ostmalas pārbūves projekta ietvaros ir izbūvēts satiksmes savienojums starp Jauno ielu un Ādu ielu.  Apgaismotais jaunais ielas posms tagad nodrošina iebraukšanu un izbraukšanu biznesa parka zemesgabalā no Ādu ielas puses. 

"Šis ielas posms mums ir ļoti svarīgs, jo otra izbrauktuve, kas atrodas Tirdzniecības kanāla pusē, smagajam transportam šobrīd nav izmantojama – tur norit Vecās ostmalas ielas posma pārbūve," piebilst M. Lejnieks.