Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde jūlijā, izvērtējot pamatojumu un iesniegtos dokumentus, pieņēmusi lēmumu par papildu platību iznomāšanu SIA "Eipu" uz 30 gadiem, portālu irliepaja.lv informēja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Šīs platības ir daļa no Brīvostas akvatorijas; daļa no Sadales mola; daļa no zemesgabala Brīvostas ielā 2F un daļa no zemes vienības Brīvostas ielā 2G.

Projekta realizētājs lūdzis piešķirt papildu platības, lai nodrošinātu projekta inženiertīklu un iekārtu ierīkošanu un novietošanu, kā arī tehnoloģisko procesu.

Iepriekš starp Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldi un SIA "Eipu" bija noslēgts apbūves tiesību līgums par Liepājas ostas teritorijā esošu nekustamo īpašumu – 275 000 m2 lielu zemes gabalu Oskara Kalpaka ielā 117 un 123. Apbūves tiesība tika piešķirta ūdens uzpildes termināla būvniecībai. Dzeramā ūdens termināla būvniecība plānota ar mērķi nodrošināt tālāku dzeramā ūdens tirdzniecību.

Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka SIA "Eipu" martā uzsāka teritorijas atbrīvošanu no kokiem un krūmiem, bet nedēļu vēlāk – arī būvdarbus. Darbus pēc veic SIA "UPTK", projektu izstrādājusi SIA "K Idea". Plānots, ka termināls darbu varētu uzsākt 2023. gadā, nodrošinot desmit jaunas darbavietas.


Pēc būvvaldes sniegtās informācijas, objektā paredzēts izbūvēt laukumus konteineriem, žogu, ceļus un autostāvvietu ar cieto segumu, konteineru uzpildes ēku, ūdens noliktavu un kompakto transformatoru apakšstaciju.


Tāpat jau vēstīts, ka SIA "Eipu" vienīgais valdes loceklis ir liepājnieks Krists Griģis (pirms tam – Antra Griģe) un tā darbības veids ir dzērienu vairumtirgošana. Uzņēmums reģistrēts 2018. gada decembrī Jaunajā ostmalā 1, tajā pašā adresē, kur reģistrēts cits Griģiem piederošs uzņēmums – SIA "Bātas avots".


Kopš 2021. gada februāra SIA "Eipu" 100% īpašnieks ir Kiprā reģistrēts uzņēmums "LIFEBLNC Limited", bet kā patiesā labuma guvējs norādīts kāds Kipras Republikas pilsonis Chrysanthou Chrysanthos.


Portālam irliepaja.lv jūnijā kļuva zināms, ka Griģi plāno līdzīga termināla būvi arī Ventspilī, Ventspils brīvostā. Šim nolūkam dibināts uzņēmums – SIA "BLNC", kura dibinātājs, vienīgais valdes loceklis un patiesā labuma guvējs ir liepājnieks Andris Griģis.


Ventspils termināļa un eksporta infrastruktūras izbūvē plānots ieguldīt 25 miljonus eiro.