Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) kapitālsabiedrība SIA "Baltkom" uzsākusi bijušās Linoleja rūpnīcas inventarizāciju un sakārtošanu.

Uzņēmums šā gada jūnijā iegādājās izsolē nekustamo īpašumu, bet septembrī ieguva Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu, lai īstenotu savu plānu par industriālā parka izveidi, nākotnē piedāvājot ražošanas telpas citiem uzņēmumiem. Plānotās investīcijas tuvāko piecu gadu laikā – 2,4 miljoni eiro, informē SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

LSEZ SIA "Baltkom" nekustamā īpašuma apsaimniekošanu uzsāka šā gada augusta beigās ar teritorijas attīrīšanu no gružiem, kas gadiem krājās, kā arī no gadiem nekontrolējami aizaugušiem krūmiem un kokiem. Šobrīd darbi aktīvi turpinās un tos veic piesaistītie uzņēmumi, kas nodrošina konkrētu darbu izpildi. Kā pastāstīja LSEZ SIA "Baltkom" pārstāve Irina Barbaša, tiek veikta rūpīga nekustamā īpašuma inventarizācija, kā arī ražošanas telpu tehniskā stāvokļa vērtējums, uzsākta tās attīrīšana, tiek sagatavoti atjaunošanas darbu plāns. Bez tam  jau ir atjaunoti visi nožogojumi un teritorijas nakts apgaismojums, ir organizēta aizsardzība, t.sk. ar suņiem. Ir pārtraukta nepiederošu personu piekļuve teritorijā. Irina Barbaša arī atzina, ka darba apjoms ir ļoti liels, kas prasīs zināmu laiku. Tāpat tiek veikta esošo inženierkomunikāciju revīzija un to tehniskā stāvokļa vērtējums. Ievērojama daļa no tām jau ir atjaunota.

Kā jau iepriekš norādīja SIA "Baltkom" valdes loceklis Aleksejs Kozlovs šā īpašuma iegādes noteicošie faktori bija tiešs ostas tuvums un iespēja saņemt atvieglojumus investīcijām, ko nosaka Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumus. Uzņēmums plāno saglabāt vēsturisko sarkano ķieģeļu apbūvi un perspektīvā arī atjaunot arhitekta Paula Maksa Berči projektēto bijušo kantora ēku, kas ir kultūrvēstures piemineklis.

Saskaņā ar uzņēmuma iesniegto biznesa plānu, SIA "Baltkom" plāno attīstīt bijušo Liepājas Linoleju rūpnīcas teritoriju Upmalas un O. Kalpaka ielās un pārveidojot to par industriālu parku ar vairākiem ražošanas uzņēmumiem.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš norādīja, ka Liepājā jau ir labi piemēri kā pateicoties aktīviem uzņēmējiem un izmantojot Liepājas SEZ likuma priekšrocības tiek sakārtotas degradētās, rūpnieciskās teritorijas. Veiksmīgi strādā Liepājas Biznesa centrs, kas atrodas bijušā Liepājas gaļas kombināta teritorijā. Tur atrodas 10 uzņēmumi ar Skandināvijas kapitālu un nodarbina vairāk kā 650 liepājnieku, uzsākta ieceres īstenošana par industriālā parka izveidi bijušajā Dzelzsbetona rūpnīcā un tagad ir reālas ieceres sakārtot un pielāgot ražošanas uzņēmumu prasībām bijušā Linoleju rūpnīcas teritoriju.