Ar sākumcenu 200 200 eiro izsolei nodots nekustamais īpašums Oskara Kalpaka ielā 5/7/9 – kādreizējā Linoleja rūpnīca.


Foto no izsoles.ta.gov.lv.


Parādniecei – SIA "Baltkom" – piederošo nekustamo īpašumu Oskara Kalpaka ielā 5/7/9 pirmajā izsolē pārdod Kurzemes apgabaltiesas zvērinātā tiesu izpildītāja Agnese Biķe. Parāda piedzinēja ir SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" (iepriekš – VAS "Privatizācijas aģentūra"). Nekustamais īpašums sastāv no ēkām, būvēm un izbūvēm, piemēram, pārvaldes ēkas ar kopējo platību 1198,6 m2, linoleja ražošanas ēkas ar kopējo platību 3423,6 m2, palīgražošanas ēkas, caurlaides, ēdnīcas, noliktavām, medpunkta, laboratorijas un virknes citu būvju, kopumā 29.


Foto no izsoles.ta.gov.lv.


SIA "Interbaltija" noteikusi, ka nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākumcena ir 200 200 eiro. Izsoles solis noteikts 4 00 eiro apmērā.


Foto no izsoles.ta.gov.lv.


Izsolei var pieteikties līdz 2021. gada 4. janvārim. Izsoles sākuma datums ir 2020. gada 15. decembris, izsoles noslēguma datums un laiks – 2021. gada 14. janvāris pulksten 13.


Bijušās Linoleja rūpnīcas teritorijas īpašnieces SIA "Baltkom" pamatkapitāls ir 30 800 eiro, tās kapitāla daļas pieder Kaļiņingradas uzņēmējam, Krievijas Federācijas pilsonim Aleksejam Kozlovam, liecina "Firmas.lv" informācija.


SIA "Baltkom" dibināts 2014. gada 25. februārī, tajā pašā gadā tā ieguva Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) uzņēmuma statusu, taču, pēc SEZ sabiedrisko attiecību speciālistes Līgas Ratnieces-Kadeģes teiktā, neizpildot līguma nosacījumus, šo statusu atkal zaudēja.


2015. gadā uzņēmums paguva attīrīt teritoriju no gruvešiem un kokiem un uzsāka inženierkomunikāciju izbūvi.


Piecu gadu laikā būvniecībā un modernās tehnoloģijās bija plānotas investēt 2,4 milj. eiro,

cita starpā "Baltkom" arī bija apliecinājis, ka savedīs kārtībā kultūrvēstures pieminekli – Paula Maksa Berči projektēto bijušo Linoleja rūpnīcas administratīvo ēku. Taču solījumi netika pildīti. Kā skaidroja uzņēmējs, pie vainas esot izmaiņas tirgus situācijā, tajā skaitā Krievijas rubļa devalvācija, kā arī sarežģījumi ģeopolitikā.

Ar šo pašu investoru bija saistīti vēl divi nekustamo īpašumu pirkumi Liepājā – bijušais maizes ceptuves komplekss Rīgas ielā 63/65, ko iegādājās SIA "Geokom" moderna tehnoloģiskā parka un ražotnes izveidei, kā arī ēka Celtnieku 12, kurā tika solīts izveidot viesnīcu. Ne viens, ne otrs projekts nav īstenots.