Arī otrajā izsolē, kas noslēdzās 18. martā, nav izdevies pārdot nekustamo īpašumu Oskara Kalpaka ielā 5/7/9 – bijušo Linoleja rūpnīcu, portālu irliepaja.lv informēja Kurzemes apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Agnese Biķe.


Pirmā izsole parādniekam SIA "Baltkom" piederošajam nekustamajam īpašumam Oskara Kalpaka ielā 5/7/9 notika no pērnā gada 15. decembra līdz šā gada 14. janvārim, un arī tajā nebija pieteicies neviens solītājs.


Foto no izsoles.ta.gov.lv.


Nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākumcena bija 200 200 eiro, otrās – 150 150 eiro. Parāda piedzinēja ir SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" (iepriekš – VAS "Privatizācijas aģentūra"). Nekustamais īpašums sastāv no ēkām, būvēm un izbūvēm, piemēram, pārvaldes ēkas ar kopējo platību 1198,6 m2, linoleja ražošanas ēkas ar kopējo platību 3423,6 m2, palīgražošanas ēkas, caurlaides, ēdnīcas, noliktavām, medpunkta, laboratorijas un virknes citu būvju, kopumā 29.


Foto no izsoles.ta.gov.lv.


Pēc Biķes teiktā, paredzētas ir tikai divas izsoles, tāpēc īpašuma turpmāka pārdošana iespējama tikai tad, ja pieteiksies pircējs.


Jau vēstīts, ka saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju bijušās Linoleja rūpnīcas teritorijas īpašnieces SIA "Baltkom" pamatkapitāls ir 30 800 eiro, tās kapitāla daļas pieder Kaļiņingradas uzņēmējam, Krievijas Federācijas pilsonim Aleksejam Kozlovam.


Foto no izsoles.ta.gov.lv.


SIA "Baltkom" dibināta 2014. gada 25. februārī, tajā pašā gadā tā ieguva Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) uzņēmuma statusu, taču pēc SEZ sabiedrisko attiecību speciālistes Līgas Ratnieces-Kadeģes teiktā, neizpildot līguma nosacījumus, šo statusu atkal zaudēja.

2015. gadā uzņēmums paguva attīrīt teritoriju no gruvešiem un kokiem un uzsāka inženierkomunikāciju izbūvi.

Piecu gadu laikā būvniecībā un modernās tehnoloģijās bija plānotas investēt 2,4 milj. eiro, cita starpā "Baltkom" arī bija apliecinājis, ka savedīs kārtībā kultūrvēstures pieminekli – Paula Maksa Berči projektēto bijušo Linoleja rūpnīcas administratīvo ēku. Taču solījumi netika pildīti. Kā skaidroja uzņēmējs, pie vainas esot izmaiņas tirgus situācijā, tajā skaitā Krievijas rubļa devalvācija, kā arī sarežģījumi ģeopolitikā.


Foto no izsoles.ta.gov.lv.


Ar šo pašu investoru bija saistīti vēl divi nekustamo īpašumu pirkumi Liepājā – bijušais maizes ceptuves komplekss Rīgas ielā 63/65, ko iegādājās SIA "Geokom" moderna tehnoloģiskā parka un ražotnes izveidei, kā arī ēka Celtnieku 12, kurā tika solīts izveidot viesnīcu. Ne viens, ne otrs projekts nav īstenots.