Pirms pieciem gadiem Kaļiņingradas uzņēmējs Aleksandrs Kozlovs iegādājās Liepājā vairākus īpašumus, bet nu jau ilgāku laiku te nav rādījies un arī savus biznesa plānus, šķiet, ir aizmirsis.

2014.gadā Kozlova izveidotais uzņēmums SIA "Baltkom" izsolē iegādājās bijušo Liepājas Linoleja rūpnīcu, kuras teritorijā, saskaņā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdei iesniegto biznesa plānu,  Upmalas ielā 9 un O.Kalpaka ielā 5/7/9 plānoja attīstīt industriālo parku ar vairākiem ražošanas uzņēmumiem, un pat sāka teritorijas rekultivāciju, par ko Liepājas SEZ valde uzņēmumam laipni piešķīra speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu.

2014. un 2015.gadā uzņēmējs plānoja ieguldīt teritorijas sakārtošanā 530 000 eiro, bet piecu gadu laikā "Baltkom" solīja ieguldīt būvniecībā un tehnoloģijās 2,4 miljonus eiro. "Baltkom" arī bija apliecinājis, ka plāno savest kārtībā kultūrvēstures pieminekli – Paula Maksa Berči projektēto bijušo Linoleja rūpnīcas administratīvo ēku. Taču krievu uzņēmēja entuziasms drīz bija zudis, un SEZ pārvalde konstatēja, ka jau 2014.gada pēdējā ceturksnī, kā arī 2015.gadā faktiskie ieguldījumi ir mazāki, nekā plānots. SEZ līdz šim nesekmīgi centusies panākt, lai uzņēmums pildītu līgumsaistībās paredzētos investīciju ieguldījumus, šonedēļ atzina SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece, norādot, ka "Baltkom" "nodokļus maksā, bet reāla darbība nenotiek".

SEZ pārvaldes rīcībā esošā informācija par uzņēmēja plāniem un iespējamo rīcību esot "skopa".

Būvvaldei nav nekādas informācijas, kā arī nav iesniegta nekāda projektu dokumentācija par vēl diviem citiem Kozlova jau 2013.gadā Liepājā iegādātajiem īpašumiem – bijušo maizes ceptuves kompleksu Rīgas ielā 63/65, kā arī ēka Celtnieku 12, kuru īpašniece oficiāli ir šobrīd neaktīvā SIA "Geokom" (valdes locekle un īpašniece Kozlova novadniece Vera Kandaurova).

Rīgas ielā SIA "Geokom" solīja veidot modernu tehnoloģisku parku un ražotni, savukārt Celtnieku ielā – viesnīcu. Taču jau tajā pašā 2014.gadā pašvaldības policija Celtnieku 12 īpašniekam sastādīja protokolu par teritorijas neuzturēšanu kārtībā un sāka administratīvo tiesvedību.

irliepaja.lv noskaidroja Būvvaldē, ēka Celtnieku ielā 12 kopš 2013. gada ir atzīta par "D" kategorijas graustu.

"Būvvalde regulāri apseko šo īpašumu, regulāri sazinās ar īpašnieku pārstāvjiem, prasot uzturēt kārtībā žogu ap zemesgabalu, aizdarīt ēkas durvis, logus, nepieļaut nepiederošu personu iekļūšanu īpašumā," informēja Būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

SIA "Geokom" 2013.gadā uz pieciem gadiem iznomāja arī pašvaldībai piederošu zemesgabalu Celtnieku ielā 12A 1803 m2 platībā teritorijas labiekārtošanai un autotransporta novietņu izbūvei pie plānotās viesnīcas ēkas Celtnieku ielā 12.

Kādreizējā SIA "Baltkom" pārstāve Irina Barbaša portālam sacīja, ka jau divus gadus vairs nav saistīta ar šo uzņēmumu. Pēc viņas teiktā Aleksandrs Kozlovs "maldināja visus" un nepildīja saistības, kas paredzētas ar SEZ noslēgtajā līgumā, neturpināja būvniecību, vienīgi nodrošināja teritorijas apsardzi. Arī kāds cits Kozlova pārstāvis Liepājā, kurš nevēlējās, ka viņa vārdu publicē, atzina, ka jau sen nav ticies ar uzņēmēju un nesaņem no viņa nekādas atbildes, lai gan redzams, ka ziņojumus viņš ir lasījis.