Krievijas kapitāla uzņēmums SIA "Baltkom", kas jūnijā izsolē iegādājās bijušo Liepājas linoleja rūpnīcu, kļuvis par Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumu.

Šis statuss SIA "Baltkom" piešķirts Liepājas SEZ valdes sēdē 19.septembrī, kad arī tika apstiprināts SEZ un "Baltkom" līguma projekts par ieguldījumu veikšanu Liepājas SEZ teritorijā, portāls uzzināja Liepājas SEZ pārvaldē.

Liepājas SEZ valde noteikusi, ka uzņēmumam viena mēneša laikā jāpārreģistrējas Uzņēmumu reģistrā kā Liepājas SEZ kapitālsabiedrībai un Liepājas SEZ pārvaldei jānoslēdz līgums ar "Baltkom" par komercdarbības veikšanu Liepājas SEZ teritorijā.

Saskaņā ar uzņēmuma iesniegto biznesa plānu, "Baltkom" plāno attīstīt nekustamo īpašumu Liepājā, Upmalas ielā 9 un O.Kalpaka ielā 5/7/9 – bijušo Liepājas linoleja rūpnīcas teritoriju, ko uzņēmums šā gada jūnijā iegādājās izsolē. Teritorijā plānots izveidot industriālu parku ar vairākiem ražošanas uzņēmumiem. Sākotnēji plānotas divas vai trīs darba vietas ar vidējo darba algu aptuveni 780 eiro.

Plānots, ka pirmie ražošanas uzņēmumi darbu varētu sākt aptuveni pēc gada.

Šogad uzņēmums paredzējis ieguldīt teritorijas sakārtošanā 340 000 eiro, nākamgad – 190 000 eiro, bet kopumā būvniecībā un tehnoloģijās piecu gadu laikā "Baltkom" sola ieguldīt 2,4 miljonus eiro.  "Baltkom" apliecinājis arī, ka nākotnē plāno savest kārtībā kultūrvēstures pieminekli bijušo Linoleja rūpnīcas administratīvo ēku.

Kā portālam skaidroja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Jānis Lapiņš, SIA "Baltkom" ir tikai teritorijas attīstītājs, taču uzņēmums arī apņēmies piesaistīt ražotājus.

Kā portālu informēja Liepājas SEZ sabiedrisko atiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, Liepājas SEZ valdes loceklis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš uzsvēris, ka valde rūpīgi izvērtējusi SIA “Baltkom” un tās plānus uzņēmējdarbības veikšanai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā. Tiekoties ar uzņēmēju ir gūta pārliecība, ka  ir nopietni nolūki ieguldīt un radīt vidi ražošanas uzņēmumiem. Pēc Liepiņa teiktā, Liepājas SEZ valde nolēmusi atkārtoti pēc pusgada tikties ar SIA “Baltkom” vadību, lai redzētu, ko uzņēmumam ir izdevies izdarīt pusgada laikā.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš savukārt norādījis, ka Liepājā jau ir labi piemēri kā, pateicoties aktīviem uzņēmējiem un izmantojot Liepājas SEZ likuma priekšrocības, tiek sakārtotas degradētās, rūpnieciskās teritorijas.

Veiksmīgi strādā Liepājas Biznesa centrs, kas atrodas bijušā Liepājas gaļas kombināta teritorijā. Tur atrodas 10 uzņēmumi ar Skandināvijas kapitālu un nodarbina vairāk kā 650 liepājnieku, uzsākta ieceres īstenošana par industriālā parka izveidi bijušajā Dzelzsbetona rūpnīcā un tagad ir reālas ieceres sakārtot un pielāgot ražošanas uzņēmumu prasībām bijušā Linoleju rūpnīcas teritoriju.

SIA “Baltkom” valdes loceklis Aleksandrs Kozlovs paudis, ka, jau iegādājoties īpašumu, noteicošie faktori bija tiešs ostas tuvums iespēja saņemt atvieglojumus investīcijām, ko nosaka Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumus. Šobrīd ir uzsākta teritorijas attīrīšana no gruvešiem un kokiem, tai sekos inženierkomunikāciju un ražošanas telpu izbūve, saglabājot vēsturisko sarkano ķieģeļu apbūvi. Perspektīvā plānots arī restaurēt bijušo kantora ēku, kas ir kultūrvēstures piemineklis. Paralēli būvniecībai notikšot arī uzņēmumu piesaiste.

Bijušās linoleja rūpnīcas teritorijas jaunais īpašnieks SIA "Baltkom" dibināts šā gada 25.februārī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 30 800 eiro, tā kapitāla daļas pieder Kaļiņingradas uzņēmējam, Krievijas Federācijas pilsonim Aleksejam Kozlovam, liecina Liepājas SEZ un "Firmas.lv" informācija.

Pēc Liepājas SEZ rīcībā esošās informācijas ar šo pašu investoru saistīti vēl divi nekustamo īpašumu pirkumi Liepājā – bijušais maizes ceptuves komplekss Rīgas ielā 63/65, ko iegādājās SIA "Geokom" moderna tehnoloģiskā parka un ražotnes izveidei, kā arī ēka Celtnieku 12, kurā tika solīts izveidot viesnīcu, bet šā gada pavasarī pašvaldības policija īpašniekam sastādīja protokolu par teritorijas neuzturēšanu kārtībā un sāka administratīvo tiesvedību.