Kad pirms vairāk nekā četriem gadiem Krievijas kapitāla uzņēmums izsolē nopirka īpašumu Celtnieku ielā, tika zīmētas ainas par dzīvīgu ielu un lielu viesnīcu.

Nu neviens par to vairs nerunā.

Pirms vairāk nekā četriem gadiem Krievijas kapitāla uzņēmums "Geokom" izsolē nopirka namu Celtnieku ielā 12, un visai drīz sāka rosīties, kaļot plānus par viesnīcu, kas tā arī palicis tikai plāns. Gadu vēlāk "Geokom" nopirka bijušo maizes ceptuves kompleksu Rīgas ielā 63/65 – tur uzņēmums plānoja izvērst rūpniecisku darbību, un kādu brīdi pat centās iegūt Speciālās ekonomiskās zonas SIA statusu. Arī maizes ceptuves ēka sākotnēji paredzētajam mērķim netiek izmantota, un, kā redzams sludinājumu portālā ss.lv, jebkurš tur var iznomāt telpas.

Visai drīz pēc Celtnieku ielas 12 nama iegādes SIA "Geokom" ķērās pie lietas – 2013.gada rudenī lūdzot viņiem iznomāt pieguļošo teritoriju – Celtnieku 12A, it kā autostāvvietas būvei. Saskaņā ar Liepājas domes 2013.gada 19.septembra sēdes protokolu, zeme uzņēmumam iznomāta uz pieciem gadiem. Toreiz Liepājas mērs Uldis Sesks izteicās (un tas iekļauts sēdes protokolā): "Lēmuma projektā paredzēts iznomāt zemesgabalu uz 5 gadiem. Ir izstrādāts arhitektūras plānošanas uzdevums un noris projektēšanas darbi. Tiek plānots, ka Celtnieku ielā 12 būs liela viesnīca. Tiks izveidotas arī jaunas darba vietas, ja nemaldos, apmēram 30". Lēmums tika atbalstīts, un šobrīd SIA "Geokom" vēl gadu var rīkoties Celtnieku ielā, pēc tam firmai jāiesniedz lūgums pagarināt nomas termiņu, ja ir tāda vajadzība.

Vienīgais, kas šobrīd liecina par plānoto, ir žogs ap teritoriju, turklāt visai pamatīgs, ar betona pamatiem. To izveidoja 2014.gada nogalē, kad iedzīvotāji sāka sūdzēties pat graustu, kurā brīvi var iekļūt bērni, turklāt teritorijā krājās atkritumi. Lai izbūvētu žogu, uzņēmums 2014.gada septembrī pieprasīja atļauju izzāģēt četrus kokus, ko arī saņēma, turklāt par tiem nenoteica zaudējumu atlīdzību, jo koku nozāģēšana neietekmēja vides kvalitāti. Pārējiem kokiem teritorijā bija paredzēta kopšana, kas tā arī nav veikta. Tā kā iežogotā teritorija nav uzņēmumam īpašums, portāls griezās domē ar jautājumu, kas notiks ar žogu pēc nomas termiņa beigām. Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele skaidroja: "2014. gada 24.septembrī Liepājas pilsētas Būvvaldē Celtnieku ielai 12A tika saskaņots labiekārtojuma projekts žoga un autostāvvietas izbūvei.Par to, vai tiek gatavots projekts ēkas pārbūvei, jājautā pašam uzņēmumam, būvvaldē vēl šādi dokumenti nav iesniegti. Pēc termiņa beigām nomnieks var lūgt pašvaldību pagarināt nomas līgumu. Uzņēmumam nav nomas maksas parādi, un, ja netiek lūgts nomas līguma pagarinājums, žogs pēc nomas līguma beigām būs jānovāc nomniekam. Ja nomnieks to neizdara, tad to paveic pašvaldība un piedzen izdevumus no nomnieka."

Lai arī kādi ir uzņēmuma plāni, neviena aktuāla būvprojekta šim objektam būvvaldē nav.

Tāpat ne tuvu nav īstenojies SIA "Geokom" plāns par lielu ražotni Rīgas ielā. 2013.gada 8.novembrī tika noslēgts pirkuma līgums, saskaņā ar kuru par bijušās "Liepājas maiznieka" apbūves īpašnieku kļuva SIA "Geokom". Kopumā nekustamais īpašums uzņēmumam izmaksāja 98 889,59 eiro – 42 686,15 eiro par zemi un 56 203,44 eiro par ēkām. 2014.gada 24.janvārī īpašuma tiesības nostiprināja zemesgrāmatā.

 2014.gada aprīlī rakstījām, ka uzņēmums plāno tur izveidot modernu  tehnoparku ar  elektronisko mezglu ražotni, stikla pakešu ražotni un PVC un alumīnija profilu ražotni. Lai īstenotu ieceri, SIA "Geokom" bija iecerējis izbūvēt papildus 3000 kvadrātmetrus ražošanas telpu, investēt aptuveni 2 miljonus eiro, kas dotu 100 jaunas darbavietas.

Portālam neizdevās sazināties ar kādu SIA "Geokom" pārstāvi. Arī numurs, kas atrodams sludinājumā portālā ss.lv, uz zvaniem un īsziņām neatbildēja. Kopumā 130 jaunas darbavietas ir palikušas kā vīzija, un arī Celtnieku ielas 12 māja lēnām brūk kopā. Ar lielu troksni iesāktie biznesa plāni līdz šim nav īstenoti, un, visticamāk, tā arī paliks "uz papīra".