Liepājas pilsētas būvvalde akceptējusi ieceri vēsturiskās administratīvās ēkas Lielā ielā 3 pārbūvei par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju.

Kā redzams vienotajā būvniecības informācijas sistēmā, pieteikums par iecerēto ēkas pārbūvi iesniegts 28.martā. Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja ēkas īpašnieks – uzņēmējs un Liepājas futbola kluba īpašnieks Oļegs Hramovs, pārbūves būvprojekta autors ir arhitekts Agris Padēlis-Līns. Neko vairāk uzņēmējs gan nevēlējās stāstīt. Būvvalde apstiprināja, ka ir saskaņots būvprojekts minimālā sastāvā un izdota būvatļauja.

Hramovs ir ēkas Lielā ielā 3 īpašnieks kopš 2017.gada.

Portāls jau rakstīja, ka, saskaņā ar Zemesgrāmatas datiem, Oļegs Hramovs īpašumu iegādājies par 121 000 eiro. Ēkas sākumcena izsolē 2017.gada gada jūnijā bija 120 000 eiro. Tā bija jau piektā īpašuma izsole, un sākumcena bija krietni zemāka nekā pirmajā izsolē prasītā, kad sākumcena bija 200 000 eiro.

Jau esam rakstījuši, ka Lielā ielā 3 nepieciešams ieguldīt prāvus līdzekļus, mērāmus ne desmitos, bet simtos tūkstošos.

Lielo ielu 3  Valsts nekustamo īpašumi pārņēma pārvaldīšanā no Finanšu ministrijas 2001.gadā. Pārņemšanas brīdī bija spēkā esoši nomas līgumi ar Liepājas pilsētas pašvaldības policiju; Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldi un AS "Laima".

Pēc līgumu termiņu beigām īpašums tika rezervēts Latvijas Republikas Prokuratūras vajadzībām. Tika pat izstrādāts tehniskais projekts īpašuma rekonstrukcijai un telpu pielāgošanai prokuratūras vajadzībām, taču finansējuma trūkuma dēļ prokuratūra no projekta realizācijas atteicās un 2006.gadā īpašums tika iznomāts SIA "Lielie mazie nami", tirdzniecības pakalpojumu un biroja vajadzībām.

2008.gada decembrī, pamatojoties uz nomnieka iesniegumu, līgums tika izbeigts. Īpašumā nomnieks bija plānojis rekonstrukciju, tāpēc bija veikta telpu starpsienu demontāžu u.c. pārplānošanas darbi.

Sākot no 2009.gada īpašums tika piedāvāts vairākām valsts iestādēm, tostarp Valsts ieņēmumu dienestam un Valsts zemes dienestam (VZD).  2014.gadā tas jau bija rezervēts VZD vajadzībām. Tomēr arī VZD nebija "ņēmējs", un VNĪ valde pieņēma lēmumu īpašumu pārdot.

Jau vēstīts, ka pērn SIA "Hermes Invest", kurā Hramovs ir valdes loceklis, iegādājies arī namu Kūrmājas prospektā 22, kurš tāpat prasa milzīgas investīcijas. Par šo īpašumu samaksāti 117 000 eiro. Tāpat pērn septembra sākumā  Hramovs par 1 200 000 eiro iegādājās namu Kūrmājas prospektā 8/10. Savukārt pērn pavasarī par 1,8 miljoniem eiro Hramovs nopirka "K-Senukai" vairumtirdzniecības kompleksa ēku Brīvības ielā 164, bet vasaras vidū zvejas kuģu iznomātāja SIA "Baltreids", kurā arī 50% pieder Oļegam Hramovam, par 937 000 eiro iegādājās bijušā veikala "Māja" kompleksu Vecajā ostmalā – zemesgabalus un/vai ēkas (Vecā ostmala 24, Vecā ostmala 23, Vecā ostmala 22, Vecā ostmala 20). Savukārt 2017.gadā Hramovs par 462 500 eiro iegādājās īpašumus Rožu ielā 34 un 37.