Piektdien "Liepājas enerģija" pieņēma koncertzāles "Lielais dzintars" siltummezglu, lai jau nākamajā nedēļā diviem pazemes stāviem  varētu pieslēgt apkuri.

Koncertzāle "Lielais dzintars" ir viens no jaunajiem SIA "Liepājas enerģija" klientiem, kas nodrošinās uzņēmumam papildus 1,48 MW jaudas, informē uzņēmums.

Kā pastāstīja SIA "Liepājas enerģija" Klientu daļas vadītājs Dainis Porietis, tad šobrīd ir pieņemta ekspluatācijā tā siltummezgla daļa, kas ļaus diviem koncertzāles mīnusstāviem saņemt siltumu jau nākamnedēļ. Dainis Porietis arī atzina, ka siltummezgls izbūvēts labā tehniskā kvalitātē, izmantojot modernās tehnoloģijas un  aprīkots ar regulēšanas un uzskaites mērinstrumentiem.

Līgums par siltumenerģijas piegādi šobrīd ir noslēgts ar būvnieku SIA "Merks", bet koncertzāles siltumapgādes  sistēmu kā apakšuzņēmējs  izbūvēja  pašmāju  uzņēmums SIA "Vega 1". SIA "Vega 1" būvdarbu vadītāja palīgs  Agris Gailis pastāstīja, ka šobrīd ir izbūvēta daļa siltumapgādes sistēmas, kas pakāpeniski līdz ar ēkas būvniecību turpināsies.

Koncertzāle "Lielais dzintars" ir viens no aptuveni 20 SIA "Liepājas enerģija" jaunajiem klientiem, kas, izvērtējot ekonomisko izdevīgumu, ir nolēmuši izvēlēties centralizētu siltumapgādi. Jaunie klienti šogad siltumražošanas uzņēmumam nodrošinās papildus jaudu 3,55 MW. Jauno klientu vidū, gan privātmājas, gan daudzīvokļu ēkas, gan sabiedriskas būves. Kopumā no 2007. gada SIA "Liepājas enerģija" centralizēto apkuri pēc klienta lūguma pievienojusi 115 ēkām.  

Kā jau vairākkārt norādījis SIA "Liepājas energija" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs, tad jauni klienti ir labākais novērtējums ieguldītajam darbam, jo šodien Liepāja var lepoties ar modernu un drošu siltumapgādes sistēmu.  65% no visa nepieciešamā siltumenerģijas daudzuma tiek saražots izmantojot atjaunojamu, vietējo energoresursu – šķeldu. "Zaļā" enerģija ir ne tikai draudzīga videi un ekonomikai, bet arī patērētājiem, jo tās cena ir konkurētspējīga.