Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā vēstīts, ka tiek meklēts darbu izpildītājs Karostas Virsnieku saieta nama restaurācijai.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs IUB mājas lapā aicina pieteikties būvniekus Karostas Virsnieku saieta nama rietumu terases un ziemeļu korpusa pārsegumu restaurācijai.

Pretendenti var pieteikties līdz 8.februārim.

Uzziņa

Virsnieku saieta nams ir krievu jūgendstila arhitektūras paraugs. Pils projekta autors ir Pēterburgas arhitekts Sergejs Geļenzovskis. Celtne veidota pēc Pēterburgas arhitektūras ārpilsētas piļu parauga pakava formā flotes elitei - muižniecībai un galma aristokrātijai. Galvenā fasāde vērsta pret jūru, savukārt dienvidu daļā atrodas liela terase ar kolonnām un balkonu. Ēkas eksterjeru papildina bagātīgi veidoti plastiskie dekori ar ieroču motīviem.

Ārējā un iekšējā apdarē tika izmantots pelēkais granītu, kā arī Somijas un Igaunijas marmors. Ēkas kompozīciju noslēdz liels sfērisks kupols, kurš pārsedz centrālo zāli. Pili iekļauj parks ar dažādām palīgēkām. Lepno, krievu ieroču slavai veltīto ēku kompleksu un parku veidojuši Pēterburgas labākie arhitekti un mākslinieki.

Jau toreiz viesus pārsteigusi eklektiskā baroka stila elegance, gaišuma un plašuma izjūta, izsmalcinātais mēbelējums, pils iekšēja plānojuma un apkārtējās vides harmonija. Virsnieku saieta nams oficiāli atklāts 1907. gadā un pēc neoficiālām ziņām pils svinīgajā atklāšanā piedalījās arī Krievijas cars Nikolajs II. Sākotnēji pils kalpoja kā flotes aristokrātijas saieta nams, tad - krievu flotes vajadzībām. Namu apsaimnieko Jūras spēku mācību centrs.

2004. gada 7. oktobrī ar Kultūras ministrijas rīkojumu Virsnieku saieta namam piešķirts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.