"Liepājas metalurga" akcionārs Kirovs Lipmans nosūtījis iesniegumu padomes vadītājam Sergejam Zaharjinam ar lūgumu sasaukt padomes sēdi ne vēlāk kā līdz 17.jūnijam.

Lipmans iesniegumā norāda, ka padomes sēdes sasaukšanu viņš rosina, jo ir nepieciešams lemt par visas pašreizējās "Liepājas metalurga" valdes nomaiņu svarīga iemesla dēļ - gan saistībā ar dramatiskajiem finanšu rādītājiem, kas radušies valdes darbības rezultātā, gan arī saistībā ar valdes akceptētajiem šaubīgajiem darījumiem, piemēram, neraugoties uz Valsts kases iebildumiem, ir veikts vairāku miljonu pārskaitījums nezināmam Lietuvas uzņēmumam par nezināmiem darījumiem, kā arī citu iemeslu dēļ, raksta LETA.

Iesniegumā "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētājam lūgts noteikt šādu padomes sēdes kārtību: "Liepājas metalurga" visu šī brīža valdes locekļu atsaukšana, "Liepājas metalurga" jaunu valdes locekļu ievēlēšana, citi jautājumi.

"Vēlos informēt, ka gadījumā, ja likumā noteiktajā termiņā netiks sasaukta "Liepājas metalurga" padomes sēde, izmantošu savas likumā noteiktās tiesības sēdes sasaukšanai pēc savas iniciatīvas," uzsver Lipmans.

Jau ziņots, ka kreditoru klubs un tā pieaicinātais konsultants "Prudentia Advisers" turpinās darbu ar AS "Liepājas metalurgs" (LM) akcionāriem, lai panāktu vienošanos par situācijas stabilizāciju uzņēmumā, kā arī strādās pie citiem juridisku risinājumu meklējumiem, lai stabilizētu situāciju LM, 5.jūnijā paziņoja "Prudentia Advisers" valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Viņš norādīja, ka pirmais un reālākais variants ir, ka tiesiskās aizsardzības procesa laikā tiktu panākta vienošanās ar akcionāriem un viņi vai nu ieguldītu uzņēmumā savus līdzekļus, vai arī nodotu akcijas kreditoriem. Ja šis scenārijs neīstenojas, tad, visticamāk, kreditori savas intereses realizēs caur uzņēmuma maksātnespēju.

Gan kreditori, gan pieaicinātie industrijas eksperti atzīst, ka uzņēmums ir dzīvotspējīgs un var kļūt pelnošs, ja nebūtu esošo akcionāru pretdarbības un uzņēmumā būtu prasmīga vadība, teica Krastiņš.

Gan finanšu ministrs Andris Vilks (V), gan ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts atzina, ka akcionāri ir skaidri parādījuši savu nevēlēšanos atrisināt situāciju uzņēmumā un vēlas, lai to viņu vietā izdara kreditori un valsts.

Valsts uzņēmuma labā vairs neko nevar darīt, un bumba tagad ir akcionāru pusē, preses brīfingā apgalvoja Vilks. Akcionāriem beidzot jau šonedēļ būtu jādodas pie uzņēmuma darbiniekiem un jāskaidro, kāpēc viņi nevēlas glābt uzņēmumu, nevis jānoveļ visa atbildība uz valsti, uzskata finanšu ministrs.

Jau ziņots, ka līdz valdības noteiktā termiņa - 31.maija - beigām viens no uzņēmuma akcionāriem Kirovs Lipmans nav parakstījis valdības un kreditoru piedāvāto vienošanos, bet Iļja Segals un Sergejs Zaharjins ir atsūtījuši vienošanos ar būtiskiem labojumiem, kas tika nodoti izvērtēšanai juristiem.

Saskaņā ar kreditoru kluba izvirzītajām prasībām visiem trim "Liepājas metalurga" lielākajiem akcionāriem bija jāparaksta vienošanās par turpmāk veicamajām darbībām uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju, uzņēmuma vadības nomaiņu u.c.

Vienošanās paredzēja visu trīs lielāko akcionāru - Zaharjina, Segala un Lipmana - akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra puses.

Kā ziņots, valdība 23.aprīlī nolēma izveidot darba grupu, kas koordinēs "Liepājas metalurga" problēmu risināšanu. Darba grupas galvenie uzdevumi ir no valsts un pašvaldības puses operatīvi koordinēt nepieciešamos pasākumus "Liepājas metalurga" situācijas risināšanai un izstrādāt risinājumus uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanai Liepājas pilsētā un reģionā.

Ministru prezidenta uzdevumā vadības grupu vada ekonomikas ministrs Pavļuts, un tajā darbojas finanšu ministrs Vilks, labklājības ministre Ilze Viņķele (V), Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidenta padomniece Sandra Bukane.