Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurai ir savs uzziņu dienests. Nu jau 23 gadus pilsētas un reģiona iedzīvotājiem pa tālruni 634 20444 bez maksas tiek sniegta dažāda veida informācija – uzziņas par uzņēmumiem, valsts un pašvaldības iestādēm (tālruņu numuri, darba laiki u.c), preču un pakalpojumu piedāvājumiem, ārstniecības iestādēm, kultūras un izklaides pasākumiem, sabiedriskā transporta kustību. Šo ērtību nodrošina SIA "Liepājas Uzziņu dienests".


Tā īpašniece un vadītāja Ieva Pupila portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka pēdējo nedēļu aktualitātes, kas saistītas ar koronavīrusa "Covid-19" izplatību un tā ierobežošanai noteiktajiem piesardzības pasākumiem, atspoguļojas arī uzziņu dienesta operatoru ikdienā.


Pretēji daudzu citu uzņēmumu klientu plūsmas samazinājumam, uzziņu dienestā darba apjoms ir krietni pieaudzis.

Ieva Pupila: "Neraugoties uz televīzijā un citos medijos sniegto izsmeļošo informāciju, cilvēkiem joprojām ir jautājumi par to, kur un kā vērsties pēc palīdzības dažādu neskaidrību gadījumos saistībā ar "Covid-19". Daudzi inetresējas, kur iegādāties dezinfekcijas līdzekļus. Ļoti pieaudzis pieprasījums pēc valsts iestāžu kontaktinformācijas – aktualitāte ir Valsts ieņēmumu dienests, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, arī Liepājas sociālās palīdzības dienests. Kā vienmēr liela daļa jautājumu saistīti ar veselības aprūpi. Šā brīža problēma ir, kur meklēt palīdzību akūtu zobu sāpju gadījumā, jo daudzi zobārstniecības kabineti ir slēgti un patlaban neapkalpo arī savu ilggadējos pacientus".


Taču dzīve turpinās, un ir arī gluži ikdienišķi un sezonai atbilstoši jautājumi, saka uzziņu dienesta vadītāja. Piemēram,


kur salabot vai nopirkt velosipēdu, kuri uzņēmumi veic uzkopšanas darbus un var nomazgāt logus, kur plašāka dāzkopības preču izvēle, un pat – ko darīt, ja pastaigas laikā pludmalē sastop roņu mazuli?

Ja arī jums nepieciešama kāda informācija, tad ātrs un ērts veids, kā to iegūt, ir zvanīt Liepājas uzziņu dienestam pa tālruni 634 20444 darba dienās no pulksten 8 līdz 19 un pajautāt.


SIA "Liepājas Uzziņu dienests" saka vislielāko paldies visiem tiem uzņēmumiem, kuri, slēdzot sadarbības līgumus par savas reklāmas ievietošanu datu bāzē, ir finansiāli sekmējuši un atbalstījuši uzziņu dienesta ilgo pastāvēšanu.