Poligrāfijas uzņēmums AS "Liepājas papīrs" pērn strādāja ar 6,579 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3% lielāks nekā 2018.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 3,4 reizes un sasniedza 273 835 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Liepājas papīrs" iegādājies jaunu hibrīddrukas tehnolorģiju ar kuras palīdzību plāno paaugstināt ražošanas produktivitāti.

Hibrīddrukas iekārta "MPS EF SYMJET" apvieno fleksogrāfijas drukas sniegumu un digitālās drukas plašās iespējas. Jaunā iekārta ir Nīderlandes uzņēmuma "MPS Systems B.V." un Lielbritānijas drukas uzņēmuma "Domino UK Limited" radīto iekārtu apvienojums, ar kuras palīdzību "Liepājas papīrs" saviem klientiem vietējā tirgū un eksporta tirgos varēs piedāvāt konkurētspējīgāku produktu vidējo tirāžu uzlīmju un etiķešu drukas segmentā.

Vadības ziņojumā norādīts, ka 2019.gadā uzņēmuma darbinieku vidējā alga sasniedza 1106 eiro uz vienu darbinieku, kas ir par 2,8% vairāk nekā vidēji valstī. Savukārt kopējais algu fonds pieauga par 11 476 eiro gada griezumā. Ražošanā izmantotie materiāli samazinājās par 15 860 eiro, ko uzņēmuma vadība vērtē kā labu sniegumu, ņemot vērā apgrozījuma pieaugumu. 2019.gadā izejmateriālu īpatsvars veidoja 56,9% no apgrozījuma pretstatā 58,7% gadu iepriekš.

Viens no galvenajiem "Liepājas papīra" 2020.gada uzdevumiem ir noslogot jauno hibrīddrukas iekārtu ar pasūtījumiem.

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka Covid-19 pandēmijas dēļ pastāv ekonomiskās attīstības nenoteiktība, taču pagaidām "Liepājas papīra" ražotajai produkcijas pieprasījums un pasūtījumu skaits aug. Uzņēmuma vadība aktīvi izvērtē klientu maksātspēju, ir ieviesti pasākumi, lai mazinātu Covid-19 riskus.

2018.gadā "Liepājas papīrs" strādāja ar 6,388 miljonu eiro apgrozījumu un guva 81 332 eiro peļņu.

"Liepājas papīrs" ir dibināts 1993.gadā uz bijušās Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas bāzes. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 198 090 eiro, tas nodrošina darba vietas vairāk nekā simts darbiniekiem un ir viens no vadošajiem uzlīmju un etiķešu ražotājiem Baltijas valstīs.

"Liepājas papīra" patiesais labuma guvējs ir Jānis Vilnītis.