Ceturtdien, 12.novembrī, SIA "Liepājas enerģija" bija aicinājusi dalībniekus, sadarbības partnerus un klientu pārstāvjus uz saviesīgu jubilejas sarīkojumu "Lielajā dzintarā".

Jubilejas viesu vidū bija gan Liepājas domes vadītāji, gan lielākā īpašnieka – AS "Latvenergo" – pārstāvji ar valdes priekšsēdētāju Āri Žīguru, gan būvnieku – "UPTK", "UPB" – pārstāvji, citu pašvaldības uzņēmumu vadītāji, Reģionālās vides pārvaldes, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles un Liepājas Valsts tehnikuma vadītāji un daudzi citi.

Lai gan rietošās saules stari "Lielā dzintara" Eksperimentālajā zālē uz ekrāna nedeva iespēju saskatīt neko no sagatavotā video sižeta, ļaujot tikai klausīties stāstījumu par aizvadīto desmitgadi, tas nemulsināja ne SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētāju Anatoliju Suškovu, ne viesus, kas "Liepājas enerģiju" uzteica kā vienu no labākajiem siltumapgādes uzņēmumiem valstī.

Āris Žīgurs atgādināja, ka liepājniekiem pirms desmit gadiem bijis labs piemērs no kā pārņemt pieredzi – "Rīgas siltums", kuru savukārt pirms tam bija konsultējuši zviedru speciālisti, viens no kuriem bija klāt arī "Liepājas enerģijas" svinībās.

Tagad, kā sacīja Žīgurs, galvenais jautājums ir, ko darīt tālāk? Taču atbildi uz to sniedz SIA "Liepājas enerģija" izstrādātais biznesa plāns un investīciju plāns.

Kā jau iepriekš vēstīts, savu jubilejas sezonu uzņēmums sāka ar dāvanu klientiem – mazāku siltumenerģijas tarifu (54,95 eiro par megavatstundu jeb par 1,01 eiro mazāk, nekā iepriekšējā sezonā).

Uzziņa
SIA "Liepājas enerģija" reģistrēta 2005.gada 6.jūlijā, no 1.novembra sākta siltumapgādes nodrošināšana Liepājā

Īpašnieki: AS "Latvenergo" – 51%; Liepājas dome – 39%; SIA "Enerģijas risinājumi" – 10% (līdz 2015.gada aprīlim – SIA "Jaunā fabrika"

Desmit gadu laikā optimizēts siltumtrašu garums, samazinot no 127 km līdz 92 km.

Kopš 2008.gada uzņēmums strādā ar peļņu. Ja pirms desmit gadiem zaudējumi bija 1,3 miljoni eiro, tad pērn peļņa – 2,6 miljoni eiro

Siltuma zudumi samazināti no 37% līdz 15,2%

Modernizēti 60% tīklu

Noslēgti 837 līgumi ar klientiem

Kā kurināmais tiek izmantots 35% dabasgāze, 65% šķelda

Nodotas ekspluatācijā gāzes koģenerācijas stacija un biomasas koģenerācijas stacija

2010. – 2012.gadā kopā investēti 13,4 milj.eiro

2012. – 2014.gadā kopā investēti 22,5 milj.eiro

Modernizācijas rezultātā sarucis darbinieku skaits – no 300 uz 96