Novembra beigās notikušās Liepājas tirdzniecības nama "Kurzeme" izsoles uzvarētājs ir pilnībā norēķinājies par šī īpašuma iegādi.

Tā aģentūru LETA informēja maksātnespējīgā uzņēmuma "Serviss RC" maksātnespējas administrators Ainars Kreics. Jaunais tirdzniecības nama "Kurzeme" īpašnieks publiski vēlas palikt anonīms, iekams tiesa nav apstiprinājusi izsoles aktu, piebilda Kreics. Plānots, ka izsoles aktu tiesā jāapstiprina līdz janvāra beigām.

Nekustamais īpašums Liepājā, Lielajā ielā 13, kur atrodas tirdzniecības nams "Kurzeme", līdz šim bija maksātnespējīgā uzņēmuma "Serviss RC" īpašums. Pērn 30.novembrī notikušajā izsolē, kurā piedalījās divi dalībnieki, tas tika pārdots par 3 027 000 latu. Savukārt cits bijušais "Serviss RC" īpašums - Liepājas viesnīca "Līva" - 15.septembra izsolē tika pārdots uzņēmumam SIA "AN Projekts" par 1,2 miljoniem latu. Par 35 200 latiem izsolē pārdots arī bijušais "Serviss RC" īpašums Pasta ielā 26, Liepājā.

Kā informēja Kreics, viesnīca "Līva" un tirdzniecības nams "Kurzeme" bija vienīgie sabiedriski nozīmīgie nekustamie īpašumi Liepājā, kam kā bijušajiem "Serviss RC" īpašumiem tiek rīkotas izsoles. Vēl paredzēts izsolīt kādu "Serviss RC" piederošu zemes gabalu, kam vērtība lēšama ap 100 000 latu, taču pašlaik nav zināms, kad notiks izsole. Šī gada pavasarī plānots izsolīt vairākus mazākus "Serviss RC" īpašumus.

Izsolēs iegūtos līdzekļus saņems AS "Swedbank", jo banka ir uzņēmuma "Serviss RC" kreditore.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, AS "Serviss RC" valdes loceklis ir Aivars Burģis. Savukārt uzņēmuma padomes priekšsēdētājs ir uzņēmējs Andris Griģis. Uzņēmuma padomē darbojas arī Aigars Kesenfelds un Reinis Burģis. 2010.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 515 818 lati. "Serviss RC" pamatkapitāls ir 419 100 lati.