Aizvadītajā sestdienā Jūrmalas parka tenisa kortos tenisa klubs "Liepāja", kas savās rindās apvieno Liepājas tenisa sporta amatierus, bija sarīkojis turnīru ar neparastu nosaukumu – "Vintage Slam".


"Vintage Slam" – pirmo reizi
Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja tenisa kluba prezidents Normunds Niedols, šādu nosaukumu ģenerējis mākslīgais intelekts, un kluba biedri atzinuši to par vispiemērotāko.


Kāpēc tad turnīra nosaukumā figurē vārds "vintāža"? Izrādās skaidrojums ir vienkāršs, proti, turnīra dalībnieki drīkstēja lietot tikai koka raketes, ar kādām mūsdienās jau vairs neviens nespēlē, un tās ir modes un stila pasaulē reti sastopams priekšmets jeb "vintāža". Arī dreskodam jeb spēlētāju ietērpam bija jāabilst Vimbldonas labākajām tradīcām, proti, tam jābūt baltam.


"Atceros skolā, tas varēja 1975.gads, bija tenisa turnīrs, un jau toreiz nevienam vairs nebija koka raketes," atminējās Niedols.


Pirmā turnīra "Vintage Slam" dalībnieki. Foto: Laura Kļaviņa.


Vaicāts, kā radusies ideja tieši par šādu turnīru, kluba prezidents sacīja: "Liepāja pati par sevi ir īpaša vieta, vismaz tiem, kas mēs te esam. Mums ir superīgi korti, kādu citur nav, – ar smaržu, ar vēsturi, ar dvēseli. Atdzima senā parka kafejnīca – "Parka paviljons", kas ir tepat, blakus kortiem. Prasījās sarīkot ko tādu, kas atbilstu šai vietai, šim garam."


Pavisam turnīrā piedalījās nepilni trīsdesmit dalībnieki, viņu vidū arī ciemiņi no Lietuvas.


"Kluba mačos lietuvieši ir diezgan bieži viesi. Viņi ne tikai spēlē, bet pat mazliet ceļ augšā mūsu līmeni," atklāja Niedols, piebilstot, ka viena no viešņām – Jurga Misiuviene – arī šajā reizē izcīnījusi godalgotu vietu.


Sacensību formāts – jauktās dubultspēles, spēlējot uz laiku – 20 minūtes.


"Kluba mačos mēs neaicinām profesionālus spēlētājus, taču šoreiz iznāca pārkāpt šo noteikumu, jo pēkšņi izkrita viens no pieteiktajiem spēlētājiem, un, lai būtu pāri, nācās iesaistīt treneri Edgaru Kļaviņu, kurš mums klubā rūpējas par sacensību prakstisko pusi."


Tā nu loģisks ir  sacensību iznākums ar Edgaru Kļaviņu kā vienu no pirmās vietas ieguvējiem.


Taču amatieru kustība, kas sākās ar tenisa halles uzcelšanu, ir uzņēmusi apgriezienus, parliecināts tenisa kluba "Liepāja" prezidents Normunds Niedols.

Tenisa entuziastiem Liepājā – visas iespējas
Liene Ozoliņa, kura arī  kļuva par vienu no turnīra uzvarētājām, portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka tenisu sākusi spēlēt pirms divpadsmit gadiem, un pamazām tas kļuvis par viņas sportu, pat dzīvesveidu: "Bērni jau lieli, tagad ir vairāk brīvā laika, ko veltīt sev".


Sacensību uzvarētāji Liene Ozoliņa un Edgars Kļaviņš. Foto: Laura Kļaviņa.


Tenisa klubā Liene iestājusies nesen – aprīlī, taču tagad trenējoties katru dienu: "Liepājā ir visas iespējas to darīt, tikai jāizmanto."


Par turnīru Liene saka: "Ļoti patika, noteikti to vajag ieviest kā tradīciju!".


Arī Normunds Niedols apliecina, ka cer – turpmāk turnīrs "Vintage Slam" kļūs par kluba tradīciju.

Tenisa klubs "Liepāja" – jau piekto gadu
Šobrīd kluba valdes loceklis Ainars Kreics ir tas cilvēks, kurš pirms pieciem gadiem rosināja dibināt tenisa klubu "Liepāja", un bija arī kluba pirmais prezidents:


"Sākumā bijām tikai uzņēmēji, bet  drīz sapratām, ka klubs jāveido demokrātiskāks. Šobrīd jau varētu teikt, ka tas apvieno lielāko daļu Liepājas tenisa entuziastu-amatieru. Esam arī Latvijas Tenisa savinības balsstiesīgie biedri, vēl no Liepājas tāda ir tikai Tenisa sporta skola".


Kluba valdē ir pieci locekļi, reizi mēnesī tiek rīkotas sacensības, un aktīvākie biedri regulāri dodas uz sacensībām arī citās pilsētās.


Ainars Kreics: "Ideja ir aktivizēt tenisa sporta dzīvi un piesaistīt arvien jaunus biedrus."


Vasaras sezonā, kas ilgst no maija līdz oktobrim, klubs īrē tenisa kortus Jūrmalas parkā, ziemā – tenisa hallē.


Klubam ir gan sava saviesīgā dzīve, gan treniņnometnes, piemēram, šogad tā bijusi Turcijā, un turp, ņemot līdzi arī savus dzīvesbiedrus, devušies vairāk nekā astoņdesmit cilvēki.

Tāpat kā Vimbldonā, arī "Vintage Slam" ir savs īpašais ēdiens – ja Anglijā tās ir zemenes ar putukrējumu, tad Liepājā – mellenes ar putukrējumu.


Turnīra "Vintage Slam" uzvarētāji
Edgars Kļaviņš un Liene Ozoliņa (1.vieta)
Inese Limbuka un Jevgēnijs Kurovs (2.vieta)
Jurga Misiuviene un Nikolajs Dementjevs (3.vieta)