Ja cilvēks atgriezies no ārzemēm bez slimības simptomiem, tomēr ārkārtas stāvoklis prasa pavadīt divas nedēļas pašizolācijā, bet mājās ir bērni vai vēl kāds pieaugušais, ko darīt? Šobrīd izskatās, ka Liepājas viesnīcas ir ļoti piesardzīgas un pašizolāciju nepiedāvā. Dažās viesnīcās – "Maestro", "Amber", "Villa Roze" – vispār neatsaucas telefona zvaniem. Viesnīcas "Libava" uzņemšanas darbinieks šaubījās, jo "tad jāslēdz visa viesnīca", kurā esot tikai septiņi numuriņi, un "jārunā ar personālu", vai kāds ir gatavs apkalpot šādu pašizolācijā esošu klientu. Runāšot ar īpašnieku un tad atzvanīšot (zvans nesekoja).


"Diemžēl nē" un "Nepiedāvājam" – uz jautājumu, vai iespējams divas nedēļas pavadīt pašizolācijā, atbildi sniedza viesnīcas

"Poriņš", "Vilhelmīne", "Fontaine Hotel", "Promenade Hotel", "Art Hotel Roma", "Amrita". Viesnīcas "Līva" valdes loceklis Andis Deņisovs atzina, ka ir ieviesti papildu drošības pasākumi, bet pašizolāciju pagaidām nepiedāvājot. "Vērojam, kāda ir situācija, un kā tā attīstās, ko plāno valsts, arī, – kas notiek Liepājā".


Viesnīcā "Kolumbs" atbildēja līdzīgi – vēl neesot nolemts, vai vispār neaizvērt viesnīcu, kā tas jau izdarīt ar restorānu. Lielāka skaidrība varbūt būšot jaunnedēļ.


Pagaidām pašizolācijas meklētājiem nav iespēju apmesties arī kempingā – "BB Camping" atbildēja, ka sezonu sāks tikai maijā, un patlaban kempinga mājiņās notiekot remonti.


Tomēr, šķiet, solījumu palīdzēt cilvēkiem, kuriem nepieciešama pašizolācija, turējusi pašvaldība. Viesnīcas "Amrita" uzņemšanā atraidot iespējamo klientu, tomēr laipni ieteica piezvanīt uz Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroju (LRTIB), kas apkopojis piedāvājumus tiem, kam nepieciešama pašizolācija. LRTIB darbiniece savukārt ieteica Liepājas domes mājaslapu, kur šis piedāvājums ir pieejams. Kā pārliecinājās portāls, tik tiešām ir 12 piedāvājumi, un katram pašam ir jāsazinās un jāvienojas ar īpašnieku.


Vaicāta, kāds ir pieprasījums pēc apartamentiem pašizolācijai, viesu nama "Ezera māja" saimniece Monta Krafte, kas ir viena no šo 12 iespēju piedāvātājām, atbildēja: "Nu, nekāds..."


Ar visu pašizolācijai piedāvāto apartamentu spektru Liepājā var iepazīties ŠEIT.