Pie "Lielā dzintara" redzama eglīte, ko veido pulksteņu ciparnīcas. To darinājis uzņēmums, kura īpašnieks gādā arī par "pareizu" laiku "Fazer"* reklāmas pulksteņa ciparnīcās Liepājas centrā.

Šobrīd (arī pirms Jaunā gada) vides reklāmas objekta Tirgoņu ielas sākumā – firmas "Fazer" pulksteņa – ciparnīca, kas pavērsta Lielās ielas virzienā, atkal rāda vienu un to pašu laiku, kas pareizs ir tikai divreiz diennaktī. Iepriekšējā reize bija 2015.gada novembris, kad pulkstenim nācās nomainīt tikai pirms gada ielikto jauno akumulatoru. Darbus veica SIA "Dizainers.lv" Kristapa Štobja vadībā.

Cits Kristapa Štobja uzņēmums – SIA "Red Concept" – šogad uzvarēja pašvaldības iepirkumā par Ziemassvētku noformējuma elementu remontu, uzstādīšanu, uzturēšanu un demontāžu, kā arī jaunu dekorāciju izveidi (kopējā līgumcenu 51 267 eiro). Rotājumos izmantotais motīvs ir laiks, par kuru atgādina pulksteņi gan Rožu laukumā, gan eglē pie koncertzāles "Lielais dzintars".

Šķiet, šiem dekoratīvajiem elementiem nu piepulcējies arī "Fazer" pulkstenis.

Taču tas nebūt nav vienīgais laikrādis, kurš pilsētas centrā maldina liepājniekus un pilsētas viesus, rādot nepareizu laiku. Ja Sv.Trīsvienības katedrāles pulksteņa ciparnīcas, kas ik pa laikam mēdz katra demonstrēt kaut ko citu, bet šobrīd visas vienādi steidzas par minūtēm desmit, tad pulkstenis pie "Tirgus nama" Kuršu ielā blakus Pētertirgum nez kādēļ konsekventi rāda par stundu vairāk. Arī pulkstenis pie nama Kuršu ielā 31 (kādreizējā dizaina firmas "Deko" mītne) jau sen rāda vienu vienīgu laiku, kas tāpat kā "Fazer" pulksteņa vienā pusē pareizs ir tikai divreiz diennaktī. Toties uz pretējā stūra esošās viesnīcas "Kolumbs" pulkstenis allaž pateiks, kāds ir pareizs laiku. Šobrīd var paļauties arī uz Sv.Annas baznīcas laikrādi.

*1998.gadā pēc "Fazer" pasūtījuma uzstādīto pulksteni projektējis arhitekts Agris Padēlis–Līns, savukārt atjaunošanas darbus 2014.gadā veica  SIA "Dizainers.lv".