Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde 16. decembrī  apstiprinājusi "JM Properties" ieguldījumu līgumu par jaunas metāla konstrukciju ražotnes būvniecību Karostas Industriālajā parkā blakus jau esošai metāla furnitūras ražotnei, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.  


Laika posma no 2020. gada 18. decembra Iīdz  2023. gada  31. decembrim  LSEZ  SIA "JM Properties" plāno realizēt  projektu  "Metāla konstrukciju ra:žošanas ēku komplekss Ģenerāļa Baloža iela 34, Liepājā" par kopējo summu 9 700 000,00 eiro.


Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis:


"Rodas pieprasījums pēc lietām, kas pirms gada vēl nebija tik ļoti pieprasītas. Līdz ar to Liepājas rūpniecības jauda pieaugusi par 17 – 18 % pret pagājušo gadu. Pieaugums ir arī pateicoties tam, ka uzņēmumi pēdējos gados cītīgi investējuši jaunu ražotņu būvniecībā. Uzlikām varbūt ambiciozu mērķi, bet ne nepamatotu, jo bija jau iestrādes ar investoriem – četru gadu laikā uzbūvēt desmit jaunas rūpnīcas. Skaitlis liels, daudzi mums neticēja, bet šobrīd rezultāts panākts – šogad vien nodoti ekspluatācijā  četri jauni ražošanas uzņēmumi: "Lesjofors", "Caljan", Kurzemes zvejnieku asociācijas zivju pārstrādes ražotne un "Interspiro". Bet četru gadu laikā desmit rūpnīcas nodotas ekspluatācijā, tūlīt nodos vienpadsmito – SIA  "iCotton" Krūmu ielā. LSEZ SIA "Caljan" ir pirmā rūpnīca bijušajā "Metalurga" teritorijā. Arī Karostā jau ir divi ražotāji – LSEZ SIA "Interspiro" un LSEZ SIA "Jensen Metal", pēc pāris gadiem būs vēl vismaz divi.


Ja atceramies, kā agrāk izskatījās Karostā, tad tagad šī vide ir sakārtota – izbūvētas jaunas ielas, ienākuši pirmie ražotāji. Šeit pēc 5 – 7 gadiem būs līdzīgs stāsts. Šī vieta būs pilnīgi mainījusies, atvērta cilvēkiem. Tur būs rūpnīcas, noliktavu kompleksi. Interese šobrīd jau ir no vairākiem nopietniem investoriem. Liela iespēja turpināt pilsētas attīstības uzrāvienu, lai šīm desmit jaunajām rūpnīcām turpmāko 4 – 5 gadu laikā nāktu klāt nākamās desmit.


Vēl viena novērota tendence – ja pirms dažiem gadiem investori savām ražotnēm Liepājā meklēja 2 – 5 tūkstošus m2 lielus zemesgabalus, tad tagad ražotāji jau vēlas būvēt 10 – 20 tūkstošus m2 lielas rūpnīcas, un šajā ziņā Liepājai ir, ko piedāvāt. Runa ir par bijušo "Liepājas Metalurga" teritoriju, kur attīstīs mūsdienīgu industriālo parku.

Liepājas SEZ pārvalde veikusi aprēķinus, ka katri uzbūvētie 1000 m2 ražotnēs dod aptuveni 15 – 20 jaunas darba vietas. Tātad pēdējos četros gados uzceltās rūpnīcas ar kopumā 56 000 m2 platību darbu nodrošina aptuveni 700 – 800 cilvēkiem, līdz ar to nodarbinātības rādītāji pilsētā uzskatāmi par labiem, pat neskatoties uz pandēmijas izraisīto aptuveni 0,7% lielo bezdarba pieaugumu. Lai gan "Covid -19" pandēmija daudziem ražotājiem kavēja pasūtījumus un izejvielu piegādi, tomēr deva arī pozitīvu grūdienu rūpniecībai."